2. listopadu 2009 19:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž má alergii na manželku: přiblíží se k ní a naskočí mu vyrážka

Alergie - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Alergie - ilustrační foto | foto: Shutterstock

LONDÝN Pětačtyřicetiletý Darren Young z jižního Yorkshiru tvrdí, že má alergii na svou vlastní manželku. Kdykoli se ocitne blízko ní, naskočí mu vyrážka, uvedl server deníku The Daily Telegraph.

Young je alergický na látku polyethylen-glycol, která se používá při výrobě krémů a tělového mléka. Když se jeho tělo dostane s touto chemikálií do kontaktu, opuchá a začne mu více bušit srdce, dokonce může nastat i srdeční zástava.

Řidič autobusu Young prozradil, že se ke své manželce nesmí přiblížit, dokud má na těle nějaké krémy. "Když si jdeme lehnout, Sue se nepotřebuje vymlouvat na bolesti hlavy jako jiné ženy. Stačí, aby mi řekla, že použila tělové mléko, a já se k ní ani nepřiblížím, to by mě mohlo zabít," konstatoval muž.

"Není to jen reakce na Sue, má alergie se může projevit kdykoliv, například i v restauraci, kde sedí nějaká jiná žena. Doktoři netuší, proč to vypuká tak zničehonic." Young svou alergii objevil, když při léčbě chodidel dostal steroidovou injekci, která obsahovala polyethylen-glycol. Natekla mu tehdy tvář a srdce se zastavilo, musel být okamžitě resuscitován. Od té doby musí být opatrný na to, čeho se dotýká a neustále u sebe nosit léky.

ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
EMBEDDED HW VÝVOJÁŘ/KA

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 60 000 - 75 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz