Úterý 18. ledna 2022, svátek má Vladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Muž se převlékal za svou mrtvou matku, kvůli důchodu

Magazín

  10:14
Thomas Prusik Parkin byl průměrným Američanem. Po smrti své matky ale dostal nápad, který mu ve výsledku mohl vynést až dva miliony korun. Jak se mu to povedlo? Stačilo pár starých dámských šatů, make-up, paruka, invalidní hůl, falešné doklady a šátek zakrývající mužský ohryzek.

Přistiženi při činu. Thomas Prusik Parkin se "synovcem" foto: ČTK

Pravá paní Prusiková zemřela v roce 2003, když jí bylo 73 let. Tehdy jejího syna napadlo, jak by na její smrti mohl docela dobře vydělat. Pohřebnímu ústavu dal nepravé číslo sociálního pojištění a chybné datum narození matky. Tím nebyla smrt paní Irene úřady vůbec zaznamenána. Celé „divadlo“ tak mohlo začít.

Pravá tvář Parkina.

Na podvody ale nebyl sám. Pomáhal mu Mhilton Rimolo, který s přestrojeným Parkinem chodil na úřady, do bank i k soudu a vydával se za „jejího“ synovce. Jak napsal britský deník The Daily Telegraph, za šest let, co klamali státní instituce, podle státního zástupce dostali každý měsíc sociální dávky v hodnotě 700 dolarů a měsíční příspěvky na bydlení. Jménem své matky dokonce vyhlásil osobní bankrot. Za to získal další dotaci, tentokrát ve výši 39 tisíc dolarů. Celkem tak společně nasbírali přes sto tisíc dolarů (asi 2 miliony korun).

Na všechno se přišlo, až když si „paní Prusiková“ chtěla nechat prodloužit řidičský průkaz. Ten den „ji“ i se „synovcem“ zachytily také bezpečnostní kamery. To už probíhalo vyšetřování sporu o nemovitost, kterou paní Prusiková vlastnila. Prohlášení vydané jejím synem se „dotklo“ třetí osoby, která chtěla celou záležitost řešit soudní cestou. I přes nebezpečí prozrazení falešná stará dáma přistoupila na schůzku v onom domě. Tam přijela s kyslíkovou maskou, doprovázena opět Rimolem. Nikdo si ničeho podezřelého nevšiml.

Kauza, která nemá obdoby
Podle žalobce Charlese J. Hynese jde o „podvodnou kampaň, která nemá obdoby“. Kauce byla stanovena na jeden milion dolarů za každého z nich, napsal zpravodajský server CNN. Pokud ale budou usvědčeni, hrozí oběma až 25 let vězení.

„Ten člověk není hloupý, je velmi chytrý. Systém jeho krádeží byl skvělý,“ pochválil Parkina sám Hynes. „Řekl, že není žádný Norman Bates,“ dodal také v souvislosti s podobností s vrahem z filmu Psycho, který se oblékal do šatů své matky. Obhajoba Parkina je také zcela netradiční. „Držel jsem svou matku, když umírala, a nadechl se s jejím posledním výdechem, takže jsem svou matkou,“ prohlásil.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat