6. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž uvízl v závějích, zachránilo ho zmrzlé pivo

Sklenice na pivo si doma chlaďte a oplachujte, radí odborníci | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sklenice na pivo si doma chlaďte a oplachujte, radí odborníci | foto: Shutterstock

Zmrzlé pivo dost možná zachránilo život Američanovi, který na západě Aljašky zapadl s autem v závějích a v mrazech až minus 17 stupňů musel přečkat téměř tři dny, než přišla pomoc.

Clifton Vial se vydal na výlet, prý aby prozkoumal, jak daleko na sever se může dostat po silnici. Když byl asi 65 kilometrů od svého domova ve městě Nome na aljašském pobřeží, zastihla ho silná sněhová bouře. Vůz se mu nepodařilo vyhrabat, a protože v místě neměl jeho mobilní telefon signál, nezbylo mu, než se pokusit vyčkat v autě, dokud se mu nedostane pomoci, napsal deník The Daily Telegraph.

Situaci mu navíc ztěžovaly nejen mrazivé teploty a absence teplého oblečení, ale také nedostatek potravin. Snažil se proto zahřát, jak mohl, a kalorie doplňoval z plechovek zmrzlého piva, které měl naštěstí ve voze. I přes tak výživnou stravu, ale prý během 60 hodin, kdy byl sám v autě, zhubl o více než sedm kilogramů a začínal halucinovat.

Zachránily ho až pátrací čety složené z hasičů i dobrovolníků, které oblast začaly prohledávat, když v úterý nepřišel do práce.

Lidovky.cz, ČTK

8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze
8 eko vychytávek, které šetří přírodu i vaše peníze

Pojďme ke Dni Země začít s malou změnou, co má ale velké důsledky. Vyberte si pár tipů, které vás osloví nejvíce a jsou pro vás nejsnazší. I maličkostmi ušetříte přírodu, peníze a vlastní čas.

Najdete na Lidovky.cz