15. června 2012 10:20 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muž vlezl do kanálu pro mobil, na těle mu zůstala skruž

Muž lezl do kanálu pro mobil, při cestě zpátky zůstal uvězněn v litinové skruži. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muž lezl do kanálu pro mobil, při cestě zpátky zůstal uvězněn v litinové skruži. | foto: HZS MSK

ORLOVÁ Kuriózní případ řešili ve čtvrtek večer hasiči z Orlové. Čtyřicetiletý muž vlezl do kanálu pro svůj mobilní telefon, dovnitř se dostal bez problémů, při cestě nahoru mu ale kolem pasu zůstala litinová kanálová skruž. Nepomohla ani vazelína.

Muž sice svůj telefon z kanálu vytáhl, ale těžká vpusť mu z těla nešla sundat. Proto jeho kamarádi kolem 19:30 zavolali na pomoc hasiče, sdělil mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Sundat litinový opasek z mužova těla se ale nedařilo ani jim, proto muže převezli do nemocnice v Orlové. Tam ho zdravotníci pomazali pro lepší skluz vazelínou.

Nepomohla ani vazelína, skruž mu nakonec lékaři přetáhli přes hlavu.

"Dolů to i přes nově uzpůsobenou 'hladkou' cestu nešlo. Pak ale hasiči vyzkoušeli jinou variantu - cestu vrchem přes hlavu - a povedlo se. Bez rozřezání kanálu," popsal šťastný konec události mluvčí.

Lidovky.cz