Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Muži prý nechtějí modelky, dávají přednost oblým křivkám

Magazín

  11:10
SYDNEY - Jaké ženy se líbí mužům? Pokud si myslíte, že štíhlé atraktivní modelky a tváře časopisů Playboy, jste na omylu. Muži dávají přednost průměrně tvarovaným ženám. Takovým, které nosí velikost 42. K tomuto názoru dospěli australští vědci, kteří ve studii srovnávali tělesné tvary běžných žen a modelek z 20. a 90. let.

Muži prý dávají přednost 'pěkně' tvarovaným ženám před atraktivními modelkami. foto: Shutterstock

Rob Brooks z univerzity v Sydney a jeho kolegové požádali 100 studentů, aby posoudili atraktivitu 201 linií charakteristických pro ženský trup s různými tvary boků, pasu a ramen.

Zjistili, že muži dávají přednost průměrně velkým ženám ve věku 25 až 44 let před takzvanými superatraktivními modelkami.

"Pravověrní tvrdí, že žena je atraktivní podle toho, jaký poměr má mezi pasem a boky a že na zbytku těla už tolik nezáleží," řekl Brooks v časopise New Scientist. "Naše studie ukazuje, že tomu tak není."

Když se porovná skupina modelek a společnic se skupinou průměrných australských žen ve věku mezi 25 a 44 lety, nejvíce se preferovaným tvarům těla přibližuje druhá skupina žen. To je velikost oděvu 42 při výšce 160 centimetrů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!