Neděle 31. května 2020svátek má Kamila 7 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Muži prý nechtějí modelky, dávají přednost oblým křivkám

Muži prý dávají přednost 'pěkně' tvarovaným ženám před atraktivními modelkami. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Muži prý dávají přednost 'pěkně' tvarovaným ženám před atraktivními modelkami. | foto: Shutterstock

SYDNEY Jaké ženy se líbí mužům? Pokud si myslíte, že štíhlé atraktivní modelky a tváře časopisů Playboy, jste na omylu. Muži dávají přednost průměrně tvarovaným ženám. Takovým, které nosí velikost 42. K tomuto názoru dospěli australští vědci, kteří ve studii srovnávali tělesné tvary běžných žen a modelek z 20. a 90. let.

Rob Brooks z univerzity v Sydney a jeho kolegové požádali 100 studentů, aby posoudili atraktivitu 201 linií charakteristických pro ženský trup s různými tvary boků, pasu a ramen.

Zjistili, že muži dávají přednost průměrně velkým ženám ve věku 25 až 44 let před takzvanými superatraktivními modelkami.

"Pravověrní tvrdí, že žena je atraktivní podle toho, jaký poměr má mezi pasem a boky a že na zbytku těla už tolik nezáleží," řekl Brooks v časopise New Scientist. "Naše studie ukazuje, že tomu tak není."

Když se porovná skupina modelek a společnic se skupinou průměrných australských žen ve věku mezi 25 a 44 lety, nejvíce se preferovaným tvarům těla přibližuje druhá skupina žen. To je velikost oděvu 42 při výšce 160 centimetrů.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....

Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden
Slavíme Mezinárodní den dětí s Canpol babies: Hrajte o dárečky po celý týden

Připomeňte si s námi den, který oslavuje to nejdůležitější – naše děti. Rozmazlete ty svoje s krásnými a originálními dárky od značky Canpol babies. Sledujte náš týdenní kalendář a vyhrávejte každý den.