3. prosince 2011 14:17 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na 60 nadšenců si užívá zimní táboření

Ranní mrazy (ilustrační fotka) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ranní mrazy (ilustrační fotka) | foto: Shutterstock

NÁCHODSKO Zhruba šest desítek nadšenců strávilo noc pod stanem či širým nebem u chaty Hvězda na Broumovsku. Neodradily je ani teploty pod bodem mrazu a mlha, řekl pořadatel letošního 48. ročníku Zimního táboření na Hvězdě Petr Scholz.

"V noci teploty klesly zhruba dva stupně pod bod mrazu, z mlhy se vytvořila námraza, a tak to mělo alespoň trochu atmosféru zimního táboření. V týdnu jsme měli obavy, aby to kvůli poměrně teplému počasí nebylo spíše jarní táboření," řekl Scholz.

Během dnešního dne dorazí ke Hvězdě na tradiční akci další nadšenci z celé České republiky. "Z 85 procent je to stálá skupina lidí, kteří se věnují zimnímu táboření, ale každoročně se objevují noví lidé, kteří si chtějí vyzkoušet přespat v zimě venku či navštívit Broumovské stěny," řekl Scholz.

Lidé, kteří by si chtěli zimní táboření vyzkoušet, by neměli zapomenout na kvalitní karimatku a přiměřeně teplé oblečení.

"Je to hodně o zkušenostech, je nutné, aby se člověk zbytečně nepotil, a také aby mu nebyla zima," řekl Scholz. Zimní táboření na Hvězdě je po podobné akci na Klíči v Lužických horách druhou nejstarší akcí v České republice.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz