Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na bruslích po Praze. Pojede i Sáblíková

Magazín

  7:00
Na poslední vyjížďku v rámci čtvrtého ročníku seriálu večerní in-line bruslení městy ČR bez aut se mohou v sobotu vydat zájemci v Praze. Akce se zúčastní i patronka projektu, dvojnásobná olympijská vítězka, rychlobruslařka Martina Sáblíková, která zde bude mít po skončení jízdy autogramiádu. Účastníci večerní jízdy budou mít sraz v 19:30 na Palackého náměstí.

Víkend bude teplý a slunečný. foto: Lidové noviny

Okružní trasa večerní jízdy Prahou odstartuje ve 20:00 a povede z Palackého náměstí přes Lidickou ulici, Královskou louku a Hořejší nábřeží zpátky na Palackého náměstí. Pořadatelé předpokládají, že se jízdy zúčastní více než tisícovka bruslařů.

"Kdo přijde v modrém, může si odnést zajímavé ceny," sdělil Lukáš Přibyl. Doprovodný program bude zahrnovat freestylové exhibice a vystoupení dýdžejů. Pro ty, kteří si chtějí zajezdit a nemají své vlastní brusle, bude k dispozici in-line půjčovna přímo na místě.

"Takovéto akce slouží k tomu, aby se zlepšovala propagace aktivního sportu v centru města. Ve spolupráci s městem se snažíme poskytnout prostor i těm, kteří třeba běžně nesportují nebo na to nemají čas," vysvětlil Přibyl. "Co se týče rozvoje cyklistiky a in-line bruslení patří Česká republika někam do evropského průměru," dodal Přibyl.

V rámci každého ročníku se konají tři in-line vyjížďky v Praze a další tři v ostatních městech České republiky. Celá trasa je zajištěna organizátory a policejním doprovodem.

Autoři: ,

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat