Pondělí 4. března 2024, svátek má Stela
130 let

Lidovky.cz

Na čínském ostrově vyroste Jacksonův Neverland

Magazín

  10:41
ŠANGHAJ - Skupina čínských investorů postaví na ostrově u Šanghaje na počest zesnulé popové legendy Michaela Jacksona zmenšenou kopii jeho slavného kalifornského ranče Neverland.

vlakové nádraží v Neverlandu foto: ČTK

Projekt podle investorů bude stát kolem 100 milionů jüanů (asi 280 milionů korun). Hotový by měl být před výstavou Expo v Šanghaji, která by měla začít příští rok 1. května. Replika Neverlandu prý bude mít čínské rysy, aby splynula s okolím.

v tomto domě na ranči Neverland pobýval Michael Jackson

"Tím, že postavíme Neverland tady v Číně, mu (Jacksonovi) chceme vzdát hold a zároveň Číňanům nabídnout místo, kde budou moci vyjádřit svou lásku k němu," uvedl jeden z investorů Čchiou Süe-fan.

letecký pohled na část Neverlandu

Projekt se ale již stal terčem kritiky právě Jacksonových čínských fanoušků. "Pokud investoři chtějí vzdát hold Michaelovi, pak navrhuji, aby byla (kopie ranče) otevřena zdarma, stejně jako to Michael dělal pro děti," řekl zástupce předsedy Jacksonova čínského fanklubu Wej Wej. "V opačném případě chtějí jen vydělávat peníze," dodal.

vlakové nádraží v Neverlandu

Jackson, který zemřel 25. června v Los Angeles, koupil Neverland koncem 80. let. V době jeho největší slávy tam byla exotická zvířata, kolotoče a spousta hraček. Jackson si do svého sídla vodil své dětské kamarády.

interiér domu v Neverlandu

Ranč opustil v roce 2005 poté, co čelil obvinění, že zneužívá děti. Po jeho smrti se spekulovalo o tom, že by tam mohl být pohřben, podle kalifornských zákonů to ale prý není možné.

vrata do ranče Neverland

Autor: