Čtvrtek 29. února 2024, svátek má Horymír
130 let

Lidovky.cz

Na silvestra ho postřelili, pak žil pět let s kulkou v hlavě a nevěděl o ní

Magazín

  10:32
BERLÍN - Pět let žil pětatřicetiletý Polák s kulkou v týle a nevěděl o tom. Střelen byl zřejmě při oslavách příchodu Nového roku na ulicích západoněmeckého města Herne, když byl "velmi opilý".
Nábojnice. Ilustrační foto.

Nábojnice. Ilustrační foto. foto: Lidové noviny

K lékaři se vydal až nyní s obavou, že má v hlavě jakousi zduřeninu, napsaly dnes agentury AP a Reuters s odvoláním na sdělení německé policie.

Muž, který již několik let žije v Německu, si prý podle policie vzpomínal, že tehdy v noci pocítil ránu do hlavy. "Řekl nám, že si pamatuje, že ho bolela hlava, ale nepovažoval to za důvod zajít k doktorovi," sdělil mluvčí policie.

Kulka nepronikla lebkou a Polák vyhledal lékaře teprve nedávno, když si nahmatal na hlavě jakousi bulku. Rentgen ukázal, že se pod kůží nachází nějaký předmět. Doktoři při páteční operaci předmět vyjmuli a zjistili, že jde o projektil ráže 5,6 milimetru.

Policie uvedla, že nebude případ řešit jako trestný čin. Pravděpodobně šlo o zbloudilou kulku vystřelenou do vzduchu při novoročních oslavách.

Pacient bude propuštěn z nemocnice zřejmě ještě tento týden.

Autoři: ,

Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara
Otestujte šampon vhodný i pro ty nejmenší KIND od Mádara

Že je mytí dětských vlásků věčný boj? To jste ještě nevyzkoušeli organický šampon KIND od značky Mádara, který se pyšní složením bez agresivní...