6. října 2008 14:28 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na Slovensku schválili modlitbu pro internet

Církevní schválení udělil arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Církevní schválení udělil arcibiskup metropolita Stanislav Zvolenský. |

BRATISLAVA Katolická církev na Slovensku má od konce září oficiální modlitbu před použitím internetu. "Ti, kteří s internetem přicházejí pravidelně do kontaktu, vědí, že kromě dobrých a užitečných věcí, může též v mnohém - při špatném zacházení - velmi uškodit." napsal slovenský časopis Adsum informující o církevním schválení modlitby.

"Proto je potřeba zodpovědnosti. Aby jsme při používání internetu nešlápli vedle, je dobré si tuto zodpovědnost uvědomovat a vyprošovat si jí od Pána Boha," píše se dále v článku.

Církevní schválení modlitby ke svatému Izidorovi, který je patronem internetu, udělil bratislavský arcibiskup-metropolita Stanislav Zvolenský. Autorem původního textu modlitby je Fr.John Zuhlsdorf.

Český překlad modlitby je následující:

"Všemohoucí věčný Bože, který jsi nás stvořil k obrazu svému a nařídil jsi nám, abychom všechno dobré, pravdivé a krásné hledali především v božské osobě Tvého jediného syna, našeho pána Ježíše Krista, prosíme Tě, dej, abychom, na orodování svatého Izidora, biskupa a učitele, na cestách internetem vedli naše ruce a oči k tomu, co je milé Tobě a každého člověka, kterého potkáme, přijímali s láskou a trpělivostí. Skrze Krista našeho Pána. Amen." 
Lidovky.cz