18. ledna 2012 12:40 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Na WC zapomněla prsten za 30 milionů

Umělecká ředitelka firmy s Eltonem Johnem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Umělecká ředitelka firmy s Eltonem Johnem. |

HONGKONG Hongkongská policie oznámila, že vyšetřuje krádež smaragdového prstenu v hodnotě přesahující 30 milionů korun, který jeho majitelka zapomněla na toaletě hotelu Four Seasons v Hongkongu.

Podle nepotvrzených zpráv prsten patřil umělecké ředitelce švýcarské klenotnické firmy Chopard. "Jistá cizinka nechala na toaletách ve čtvrtém patře hotelu Four Seasons v Hongkongu smaragdový prsten v hodnotě 12 milionů hongkongských dolarů (30,7 milionu korun)," uvedla mluvčí hongkongské policie. "O pár minut později se pro prsten vrátila, ale už byl pryč," dodala.

List South China Morning Post citoval nejmenovanou zaměstnankyni společnosti Chopard, podle níž šperk patřil Caroline Gruosiové-Scheufeleové, spoluprezidentce této firmy, která se orientuje na luxusní šperkové hodinky, šperky a doplňky. Gruosiová-Scheufeleová přijela do Hongkongu u příležitosti otevření nového obchodu firmy.

ČTĚTE TAKÉ:

Policie tuto informaci odmítla potvrdit, sdělila však, že oběť krádeže nabídla za vrácení prstenu odměnu ve výši 500.000 hongkongských dolarů (1,28 milionu korun). Klenot zmizel loni 8. září kolem 23:30 hodin, ale případ byl zveřejněn až dnes.

Prsten je osazen smaragdem vážícím 16,83 karátu, který obklopují dva diamanty o váze 1,15 a 1,29 karátu. Kolem dokola je dalších 674 malých drahokamů.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz