7. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Náhradní matky jsou v USA hitem. Využívají je i homosexuálové

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Těhotenství (ilustrační foto). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Těhotenství (ilustrační foto). | foto: Reprofoto

NEW YORK Nabídka náhradních matek pro neplodné či homosexuální páry se ve Spojených státech navzdory vysokým cenám stala úspěšným podnikáním.

S odvoláním na americkou společnost CSP, která již umožnila narození více než 1700 dětí pro páry ve 45 zemích světa, to uvedl server francouzského deníku Le Figaro. Společnost vybírá náhradní matky velmi přísně: každý měsíc ze zhruba 400 zájemkyň projde asi tucet uchazeček.

"Ověřujeme důkladně jejich minulost. Páry chtějí dokonalou ženu: mladou, velkou, ne moc tlustou, vdanou matku," říká 29letá Jennifer z CSP. V její kanceláři visí fotografie osobností, které služby firmy již využily - kupříkladu Eltona Johna.

Elton John se svým synem Zacharym.

Elton John se svým synem Zacharym.

"Zhruba polovinu našich klientů tvoří homosexuálové z celého světa," upřesnila představitelka CSP Sherrie Smithová. Ujistila, že vždy dokázali dovézt dítě od náhradní matky i do zemí jako Francie, kde je podobná praxe zakázána.

"Pořídit si dítě s CSP je jako cesta v luxusním autě. Probíhá to v klidu, účinně a spolehlivě," citoval server Le Figaro jednoho ze šťastných otců.

Kolik klienti zaplatí?

Společnost chce pro sebe 20 000 dolarů (380 000 korun) a pro náhradní matku 25 000 až 35 000 dolarů. Její cena stoupá každým dalším těhotenstvím. V případě dvojčat si přidá 8000 dolarů. Klient navíc musí platit další náklady, především umělé oplodnění a právníka, což ho vyjde na dalších nejméně 20 000 dolarů.

Lidovky.cz, ČTK
  • 0Diskuse

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám
Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala pusu ještě před tím, než nás ošlehá vítr. My jsme jen zakouleli očima a chtěli mít tuhle proceduru co nejrychleji za sebou. Ale jak se říká, maminka má vždycky pravdu.

Najdete na Lidovky.cz