Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejdelší nehty na světě: 84 centimetrů

Magazín

  11:41
Londýn - Lee Redmondová ze Salt Lake City vedla kdysi hektický život, v němž bylo málo místa pro parádu. Roku 1979 se rozhodla, že zredukuje i to málo, co jí zbývalo, a přestala si pilovat nehty. Uběhlo 27 let a narostlo téměř 84 centimetrů, což této energické dámě údajně nebrání věnovat se domácnosti i manželovi, trpícímu Alzheimerovou nemocí.

Lee Redmondová foto: Reprofoto

Jak informoval britský list Daily Mail, paní Redmondová se tím dostala do Guinnessovy knihy rekordů coby majitelka nejdelších nehtů. I když Američanka tvrdí, že zvládá denní povinnosti normálně, přiznává, že drápy, dosahující téměř na zem, vypadají dosti podivně. Kolemjdoucím nezřídka odvracejí zrak, děti jsou vyděšené k smrti.

Nehty jí prý narostly do takové délky díky konzumaci potravin bohatých na bílkoviny. Zpočátku je máčela jednou týdně v olivovém oleji, což teď vzhledem k enormní délce nelze, protože se nevejdou do žádné nádoby.

Určitá omezení paní přece jen Redmondová přiznává. Například navléci se do zimníku, nebo otevřít dveře obchodu není vůbec lehké. Doma prý ale bez problémů vaří, luxuje a dokáže se postarat o nemocného muže.

K londýnské propagační akci Guinnessovy knihy rekordů letí 26. září a v případě letu prý jí nehty přinesly určitou výhodu: "Zaplatili mi letenku v první třídě, abych měla dost místa," řekla.
Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!