1. dubna 2009 11:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejhorší píseň znovu straší Brity

klip k písni Agadoo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy klip k písni Agadoo |

PRAHA Vlezlý song, který v bývalém Československu proslavil František Ringo Čech, chce znovu ovládnout hlavy nebohých posluchačů. I když ji Britové považují za svoji nejhorší píseň, skladba Agadoo se nyní dočkala opětovného nahrání. Její autor tím chce oslavit 25. výročí komerčního úspěchu tohoto hitu.

Bujarou skladbu interpretovala popová dvojice Black Lace a probojovala se s ní v roce 1984 na druhé místo britské hitparády. Češi ji znají pod názvem Já už jdu.



Skupina britských odborníků označila v roce 2003 hit za "skvostně úděsnou" skladbu, která je nejhorší písní v dějinách země. "Znělo to jako školní diskotéka, na kterou jste byli nuceni jít, jako pochodující tanec starších příbuzných na svatební párty...jako největší klišé na každou párty, jaké jste kdy slyšeli," uvedli experti v Q Magazine.

Black
Lace v době Agadoo tvořili Colin Routh a Alan Barton. Jejich album Party Party se dostalo do první desítky britské hitparády a za pět týdnů od vydání se ho prodalo kolem 650.000 kusů.

Barton v roce 1986 odešel do skupiny Smokie a v roce 1995 zahynul při autonehodě. Routh, který prý dosud předvádí Black Lace Show v turistických střediscích, se podle Wikipedie k novému nahrání Agadoo pod hlavičkou Black Lace spojil s hudebníkem Denem Michaelem.
Lidovky.cz