Pátek 5. června 2020svátek má Dobroslav 17 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejkrásnější Češky sedí v lavicích nebo uklízejí

Titul Česká Miss pro rok 2009 získala Iveta Lutovská z Třeboně. První vicemiss se stala osmnáctiletá Tereza Budková ze Sezimova Ústí (vlevo), třetí místo v soutěži krásy patří osmnáctileté Zině Šťovíčkové z Nového Boru (vpravo).  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Titul Česká Miss pro rok 2009 získala Iveta Lutovská z Třeboně. První vicemiss se stala osmnáctiletá Tereza Budková ze Sezimova Ústí (vlevo), třetí místo v soutěži krásy patří osmnáctileté Zině Šťovíčkové z Nového Boru (vpravo). | foto: Stanislav ZbyněkČTK

PRAHA Patří mezi nejkrásnější Češky, ale na život celebrit si musejí ještě počkat. Tereza Budková, která o víkendu skončila těsně za vítězkou České Miss 2009, už pilně studuje na gymnáziu v Sezimově Ústí. Třetí v pořadí, Zina Šťovíčková, přiznala, že se moří s domácími pracemi a blížící se maturitou.

Terezu Budkovou Lidovky.cz zastihly na chodbě, když si užívala přestávky mezi vyučováním. První vicemiss, která ani nedoufala, že postoupí ze semifinále, měla největší trému před začátkem přímého televizního přenosu. Prý ji na pódiu "odbourala", ale jenom vnitřně. "Hrozně se mi klepaly nohy," přiznává Tereza.

Druhá vicemiss Zina Šťovíčková by si mohla užívat jarní prázdniny. "Jsem u rodičů, peru a uklízím," přiznává kráska, která skončila celkově třetí.

Nějaké velké oslavy jdou stranou. "Letos maturuji, takže se na to musím vrhnout," tvrdí Zina, která se za pár měsíců postaví před komisi a bude ji přesvědčovat o svých znalostech češtiny, angličtiny, francouzštiny a základů společenských věd.

Šťovíčková se v samotné soutěži nejvíce cítila v úzkých, když s ostatními finalistkami nacvičovala tanec.  "Všech dvanáct nás zjistilo, že jsme naprosté střeva, ale pak už to šlo," směje Zina.


Obě dívky se shodně dušují, že si nevšimly žádné rivality či naschválů, které by si soutěžící mohly navzájem provádět. "Nějaké řečičky jsem občas zaslechla, ale nikdy to nebylo tak hrozné," brání finalistky Tereza Budková.

Šťovíčková popírá, že by právě Budkové dělala potíže, jak tvrdila některá média. "Holky tam byly super, s Terezou vycházíme skvěle a nic mi na ní nevadí. Teď navíc spolu budeme bydlet," připomíná Zina fakt, že první a druhá vicemiss získaly jako jednu z cen společný byt.

Iveta  Lutovská se o titul nejkrásnější Češky pokoušela marně už v minulosti a vyšlo jí to až letos, to ale Budkovou a Šťovíčkovou vůbec neláká. "Už bych do žádný miss nešla, jsem spokojená. Navíc by mi přišlo divné, se opět o něco podobného pokoušet," uzavírá Zina Šťovíčková.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?
Běžný dudlík může způsobit křivé zoubky. Na co dávat při výběru pozor?

Kolem dudlíků se točí spousta otázek. Kdy ho začít používat? Kdy naopak odebrat? Ale často zapomínáme na tu nejdůležitější: jaký dudlík máme pořídit?