Pátek 30. září 2022, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejlépe se prý žije ve městě New York

Magazín

  7:33
NEW YORK - Svobodným Američanům se z celých Spojených států nejlépe žije v New Yorku. Ukázal to alespoň průzkum zveřejněný na internetovém serveru Forbes. com. Žít v New Yorku už prý neznamená vydělat před třicátými narozeninami první milion, nýbrž najít štěstí po boku milované osoby. New York tak letos odsunul dříve vévodící Atlantu, která se propadla až na šesté místo. V první pětici jsou kromě „velkého jablka“ také Boston, Chicago, Seattle a Washington.
Místo kariéry hledají partnera New York zvítězil poprvé v této každoroční anketě, jež srovnává čtyřicet velkých amerických měst v sedmi aspektech - v životních nákladech pro svobodné, klidu, kulturních a pracovních příležitostech, seznamování prostřednictvím internetu, nočním životě a poměru svobodných obyvatel k celkové populaci.

Na první příčku ho vynesl bezkonkurenční počet lidí hledajících seznámení na internetu. Newyorčané totiž tvoří osm procent klientů internetové seznamky Match.com a až poměrně daleko za touto skupinou je město Los Angeles s pěti procenty klientů. Do výsledku se tak podle serveru Forbes.com promítá ekonomická krize. Newyorčané se kdysi honili za vysokými výdělky, teď přehodnotili priority a hledají raději partnera.

Svobodných je osmadvacet procent obyvatel města New Yorku.

Existuje i levné bydlení
Ačkoli žít tam není zrovna levná záležitost - měsíční nájem bytu s jednou ložnicí na Manhattanu může například přijít v přepočtu na třiašedesát tisíc korun. Průzkum však bere v potaz, že i zde přitom existuje dost míst, kde se dá bydlet levněji, například v Brooklynu nebo Queensu. New York se ovšem vyznačuje také vyššími výdělky. Ten průměrný odpovídá šesti stům čtyřiceti tisícům korun ročně.

Seznam Forbesem hodnocených měst uzavírá floridský Jacksonville a nejvíc na žebříčku oproti loňsku pokročil Cleveland v Ohiu, který se dostal z osmatřicátého na čtrnácté místo. Právě opačně se vedlo arizonskému Phoenixu, který se propadl z desáté na třicátou pozici.
Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat