26. ledna 2012 17:01 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejnepříjemnější Američané? V New Yorku

Rušné ulice předvánočního New Yorku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rušné ulice předvánočního New Yorku. | foto: Iva SkochováLidové noviny

NEW YORK Nejhrubšími Američany jsou Newyorčané. V anketě čtenářů časopisu Travel & Leisure letos předstihli loňské vítěze z Los Angeles. Obyvatelé centra zábavního průmyslu letos skončili na čtvrtém místě, a jsou tak například přátelštější než lidé v Miami nebo hlavním městě Washingtonu.

Pověst města hrubiánů nicméně podle deníku The Los Angeles Times od návštěv New Yorku turisty nijak neodrazuje. Podle tamní radnice jich loni do města přijelo rekordních 50,5 milionu. Meziročně to bylo o 3,5 procenta více.

New York tak posílil své postavení nejoblíbenější turistické destinace ve Spojených státech. Podle odborníků na cestovních ruch to má několik příčin: slabý dolar, nárůst počtu levnějších hotelů a bezkonkurenční energie města.

ČTĚTE TAKÉ:

Návštěvníci tak do New Yorku proudí, i když tamní obyvatelé nemají pověst přátelských lidí. V anketě, v níž hlasovalo 40 000 osob, město skončilo bezpečně poslední z 35 metropolí. Obyvatelé New Yorku ale s výsledky nesouhlasí.

"Myslím, že jsou vedle," řekl místní televizní stanici NY1 jeden muž, který prý turistům vždy pomáhá. "Nedělám nic jiného, než že lidem vysvětluji cestu," podotkl. Podle jiných si prostě lidé pletou typické newyorské uspěchané tempo s nepřátelskostí.

Přívětivý jih

New York nicméně v anketě časopisu Travel & Leisure získal i další negativa. Je nejdražší, nešpinavější a nejhlučnější město ve Spojených státech. V zemi naopak vede, co se týče stylu a různorodosti.

Nejpřátelštějším městem v USA je podle ankety New Orleans, následované San Juanem na Portoriku a Nashvillem v Tennessee.

Lidovky.cz, ČTK