Čtvrtek 28. května 2020svátek má Vilém 8 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejoblíbenější televizní tváří je Aneta Langerová

Jan Kraus se stal moderátorem roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jan Kraus se stal moderátorem roku. | foto: Milan KrumphanzlČTK

PRAHA Zpěvačka Aneta Langerová se stala absolutním vítězem patnáctého ročníku udílení televizních cen TýTý. Na druhé příčce se umístil moderátor Jan Kraus, třetí seriál Četnické humoresky.

Konkrétní počty hlasů ale Nova při dnešním předávání cen neuvedla.

Mimořádnou cenu TýTý také převzala olympijská vítězka Kateřina Neumannová
za "nejvíce reprízovaný pořad roku". Tím se podle soudu pořadatelů staly záběry jejího vítězného finiše v závodě na 30 kilometrů volnou technikou na olympiádě v Turíně.

Neumannová cenu převzala osobně, ačkoliv ještě dnes dopoledne startovala na
závodě Světového poháru v Oslu. "Teď se jenom podívám, jestli nemám náhodou
lyžařské boty," řekla s narážkou na uspěchanou cestu do Prahy Neumannová, která se na pódium dostavila ve večerní róbě.

Langerová, která letos obhájila vítězství v kategorii zpěvaček, ovšem z absolutního vítězství se může radovat poprvé, se na udělování TýTý nedostavila. Obě zakřivená zrcadla Kurta Gebauera za ni převzal kolega z hudební branže Ondřej Brzobohatý.

Seriálem roku se staly Četnické humoresky. "Řekl bych, že (lidé) tu cenu poslali Antonínu Moskalykovi, a já říkám: Toníku, tahle cena patří tobě," připomněl při převzetí ceny dramaturg brněnského studia ČT Josef Souchop zásadní podíl nedávno zesnulého režiséra na seriálu. Moskalyk loni vstoupil také do Dvorany slávy této ankety.

V kategorii herců a hereček zvítězili představitelé rolí ze seriálu Novy Ordinace v růžové zahradě. Mezi herci dostal poprvé nejvíce hlasů Roman Zach, následován Viktorem Preissem, jenž obhájil své loňské druhé místo, a Ladislavem Potměšilem.

Z hereček se z premiérového vítězství radovala Daniela Šinkorová, druhé místo patří Libuši Šafránkové, třetí Jiřině Jiráskové.

Ani letos se seznam vítězů v kategorii zpěváků nerozšířil o druhé jméno; od počátku ankety v roce 1991 stále vítězí Karel Gott.

"Je to krásný pocit. Chlapci, nebojte se. Vítěz je první, ale ti za ním jsou lepší," složil Gott poklonu zpěvákům, kteří skončili v anketě na dalších místech. Dvakrát se dnes večer mohl z vítězství těšit moderátor Jan Kraus. Sám vyhrál v kategorii Osobnost televizních zábavných pořadů za své výkony v Uvolněte se, prosím. Na "medailových" pozicích přitom za sebou nechal one-man showmana Vladimíra Hrona a tvář Novy Adélu Gondíkovou.

Krausova talk-show pak předčila v hlasování diváků reality show Primy VyVolení a
GoGo šou Novy. Mezi moderátory televizních soutěžních pořadů zvítězil Jan Rosák, u stejné profese zaměřené na zpravodajské relace se podruhé v historii TýTý mohla z
ceny těšit Jolana Voldánová.

V kategorii Osobnost televizní publicistiky opět po dvou letech pauzy vyhrál Radek John, pro kterého to byla jubilejní desátá trofej TýTý. "Dokud se vy (diváci) budete dívat, my tam budeme stát a budeme se snažit o 'šupácích' točit dál. I když mám pocit, že v tomto státě čím dál víc lumpů má čím dál větší moc," řekl při převzetí ceny John.

Objevem roku se stala herečka Renata Visnerová, do Dvorany slávy byl letos uveden kameraman Vladimír Opletal, jenž se například podílel na populárním seriálu Tři chlapi v chalupě.

,

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Zdravotník měří 21. dubna 2020 tlak pacientovi s nemocí covid-19, který je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Svoboda na dvou kolech Čechy láká. Porovnali jsme nejpopulárnější skútry

Počet skútrů v Česku roste, porovnali jsme ty nejpopulárnější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skútr, to znamená hlavně svobodu pohybu namísto stání v kolonách. V porovnání s automobilem nabízí levnější a...

Mám už celé krize dost, hyperbola strachu je šílená, říká šéfkuchař Pohlreich

Krize ho přišla na miliony. „Teď musíme hlavně bojovat a přežít.“ Vláda... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když vidíte sedět Zdeňka Pohlreicha v úplně prázdné restauraci Next Door v centru Prahy, kde jste si dřív bez rezervace...