Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejoblíbenější televizní tváří je Aneta Langerová

Magazín

  1:33
PRAHA - Zpěvačka Aneta Langerová se stala absolutním vítězem patnáctého ročníku udílení televizních cen TýTý. Na druhé příčce se umístil moderátor Jan Kraus, třetí seriál Četnické humoresky.

Jan Kraus se stal moderátorem roku. foto: Milan KrumphanzlČTK

Konkrétní počty hlasů ale Nova při dnešním předávání cen neuvedla.

Mimořádnou cenu TýTý také převzala olympijská vítězka Kateřina Neumannová
za "nejvíce reprízovaný pořad roku". Tím se podle soudu pořadatelů staly záběry jejího vítězného finiše v závodě na 30 kilometrů volnou technikou na olympiádě v Turíně.

Neumannová cenu převzala osobně, ačkoliv ještě dnes dopoledne startovala na
závodě Světového poháru v Oslu. "Teď se jenom podívám, jestli nemám náhodou
lyžařské boty," řekla s narážkou na uspěchanou cestu do Prahy Neumannová, která se na pódium dostavila ve večerní róbě.

Langerová, která letos obhájila vítězství v kategorii zpěvaček, ovšem z absolutního vítězství se může radovat poprvé, se na udělování TýTý nedostavila. Obě zakřivená zrcadla Kurta Gebauera za ni převzal kolega z hudební branže Ondřej Brzobohatý.

Seriálem roku se staly Četnické humoresky. "Řekl bych, že (lidé) tu cenu poslali Antonínu Moskalykovi, a já říkám: Toníku, tahle cena patří tobě," připomněl při převzetí ceny dramaturg brněnského studia ČT Josef Souchop zásadní podíl nedávno zesnulého režiséra na seriálu. Moskalyk loni vstoupil také do Dvorany slávy této ankety.

V kategorii herců a hereček zvítězili představitelé rolí ze seriálu Novy Ordinace v růžové zahradě. Mezi herci dostal poprvé nejvíce hlasů Roman Zach, následován Viktorem Preissem, jenž obhájil své loňské druhé místo, a Ladislavem Potměšilem.

Z hereček se z premiérového vítězství radovala Daniela Šinkorová, druhé místo patří Libuši Šafránkové, třetí Jiřině Jiráskové.

Ani letos se seznam vítězů v kategorii zpěváků nerozšířil o druhé jméno; od počátku ankety v roce 1991 stále vítězí Karel Gott.

"Je to krásný pocit. Chlapci, nebojte se. Vítěz je první, ale ti za ním jsou lepší," složil Gott poklonu zpěvákům, kteří skončili v anketě na dalších místech. Dvakrát se dnes večer mohl z vítězství těšit moderátor Jan Kraus. Sám vyhrál v kategorii Osobnost televizních zábavných pořadů za své výkony v Uvolněte se, prosím. Na "medailových" pozicích přitom za sebou nechal one-man showmana Vladimíra Hrona a tvář Novy Adélu Gondíkovou.

Krausova talk-show pak předčila v hlasování diváků reality show Primy VyVolení a
GoGo šou Novy. Mezi moderátory televizních soutěžních pořadů zvítězil Jan Rosák, u stejné profese zaměřené na zpravodajské relace se podruhé v historii TýTý mohla z
ceny těšit Jolana Voldánová.

V kategorii Osobnost televizní publicistiky opět po dvou letech pauzy vyhrál Radek John, pro kterého to byla jubilejní desátá trofej TýTý. "Dokud se vy (diváci) budete dívat, my tam budeme stát a budeme se snažit o 'šupácích' točit dál. I když mám pocit, že v tomto státě čím dál víc lumpů má čím dál větší moc," řekl při převzetí ceny John.

Objevem roku se stala herečka Renata Visnerová, do Dvorany slávy byl letos uveden kameraman Vladimír Opletal, jenž se například podílel na populárním seriálu Tři chlapi v chalupě.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!