23. prosince 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nejsledovanější videa? Mluvící pes a mimina

Největší úspěch mělo video s mluvícím psem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší úspěch mělo video s mluvícím psem. |

LONDÝN Nejsledovanějším videem na serveru YouTube ve Velké Británii byl letos spot s "mluvícím" psem. Videonahrávka, kde domácí mazlíček "zoufale štká", když jeho páníček popisuje, jak jídlo z ledničky dává jiným, porazilo i reklamní šot na motivy dubnové svatby prince Williama a Catherine Middletonové.

Na druhém nejsledovanějším videu letoška tančí herci převlečení za prince Williama, jeho nastávající a za další členy královské rodiny. Spot je reklamou na služby mobilního operátora.


Další nahrávky v nejsledovanější desítce zahrnují také video s výňatky z rozhovoru s americkým hercem Charliem Sheenem poté, co byl kvůli skandálům s drogami vyhozen ze seriálu Dva a půl chlapa, upravené v hudebním aranžmá, nebo žvatlající chlapečky-dvojčátka. Napsal to zpravodajský server BBC.


Majitel videoserveru YoutTube, americký internetový gigant Google tvrdí, že videa zachycují události a osoby, které Británii během celého roku zaujaly nejvíce.

"Deset nejsledovanějších videí na YouTube za rok 2011 ukazuje, že na celém světě, ať už mluvíme jakýmkoli jazykem, jsou některé věci, které nás všechny shromáždí před monitorem nebo mobilním telefonem," řekl podle BBC manažer YouTube Kevin Allocca.

Nejsledovanější desítka videí byla od umístění na internet prohlédnuta celkem více než 285milionkrát.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz