13. listopadu 2009 20:57 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Největší loď světa Oasis of Seas dorazila domů

Největší výletní loď světa Oasis of the Seas přijíždí na Floridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Největší výletní loď světa Oasis of the Seas přijíždí na Floridu | foto: Reuters

WASHINGTON Je pětkrát větší než Titanic, má umělé kluziště i antické divadlo, pojme 8400 lidí a po dlouhé cestě konečně dorazila domů. Největší výletní loď na světě Oasis of the Seas přivítaly na Floridě davy lidí.

Plavidlo bylo vyrobeno ve Finsku, odkud se 30.10.2009 vydalo přes zastávku v anglickém přístavu Southampton na Floridu. Cestou musela Oasis of the Seas překonat i pár překážek, například proplutí pod mostem v Dánsku, které zvládla jen o vlásek. V domovském přístavu ve Fort Lauderdale ji čekaly davy nadšených lidí.

V nadcházejících dnech čekají loď finální úpravy, například zasazení stromů a keřů do Central Parku, prvního přírodního parku na lodi v historii, 19. listopadu na ní zazpívá zpěvačka Rihanna. Ještě před začátkem pravidelných jízd po Karibiku vypluje několikrát s novináři a cestovními agenturami.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz