Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nejvlivnější celebrita? Už zase Oprah

Magazín

  11:24
WASHINGTON - Hvězda americké televizní talkshow Oprah Winfreyová letos obsadila špičku žebříčku nejvlivnějších celebrit světa, který sestavuje časopis Forbes. Stejná pozice jí patřila už loni a v minulosti s přestávkami dokonce třikrát. Druhý je golfista Tiger Wood a bronzová příčka patří herečce Angelině Jolie.

Oprah Winfreyová. foto: popcharityonline.com

Druhou příčku letošního seznamu připsal magazín golfovému mágovi Tigeru Woodsovi - také už podruhé v řadě. Třetí je hollywoodská herečka Angelina Jolie, zatímco její partner Brad Pitt první desítku uzavírá. Do té se dostal ještě jeden pár, zpěvačka Beyoncé Knowlesová na čtvrté pozici a rapper Jay-Z na sedmé.

Desítku nejvlivnějších celebrit ještě doplňuje anglický fotbalista David Beckham na páté příčce, americký herec Johnny Depp na šesté, britská hudební skupina The Police na osmé a britská autorka příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera J.K. Rowlingová na deváté.

Deset nejvlivnějších celebrit roku 2008
1.Oprah Winfreyová
2.Tiger Woods
3.Angelina Jolieová
4.Beyoncé Knowlesová
5.David Beckham
6.Johnny Depp
7.Jay-Z
8.The Police
9.J.K. Rowlingová
10. Brad Pitt


Winfreyová vydělá 275 milionů dolarů ročně
"Letošní umístění Oprah Winfreyové a Tigera Woodse není žádným překvapením, jsou i na špičce žebříčku příjmů," konstatoval Matthew Miller z magazínu Forbes. I když právě příjmy hrály důležitou roli při sestavování žebříčku, autoři přihlíželi i k dalším aspektům, například k frekvenci výskytu informací o sledovaných osobnostech na webu.

Winfreyová si v loňském roce přišla na 275 milionů dolarů, Woods na 115 milionů a Knowlesová na 80 milionů. Beckham si v roce 2007 dokázal vydělat 50 milionů dolarů, Depp ale o 27 milionů více, Jay-Z 80 milionů a The Police 115 milionů dolarů. Jolie měla sice loňský příjem jen 14 milionů dolarů a Pitt jen 20 milionů, ale popularita páru se čtyřmi dětmi a s dalšími dvojčaty na cestě je v žebříčku vlivu vynesla hodně vysoko.

Nejvíc titulních stránek patřilo Angelině Jolie
"Pokud by si Jolieová přišla o nějaký ten milion dolarů navíc, zřejmě by se dostala ještě výš, protože množství titulních stránek magazínů, na nichž se loni objevila, a počet zmínek, které o ní přinesl tisk, daleko překonal kohokoli ostatního v čele seznamu," míní Miller. Naproti tomu Rowlingová si loni přišla na bezkonkurenčních 300 milionů, k nárůstu popularity a vlivu jí to ale nepomohlo.
 
Letošní seznam nejvlivnějších celebrit zahrnuje 20 filmových herců, 20 sportovců, deset hudebníků, deset moderátorů televizních talkshow a deset televizních herců, pětici mladičkých hvězdiček, pět režisérů a producentů, pět osobností společenského života, čtyři spisovatele, čtyři manažery z oblasti hip hopu, čtyři šéfkuchaře a tři modelky.

Autor:

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč