11. ledna 2007 21:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Němci zavřeli českého 'agenta CIA'

Berlín  Zřejmě duševně narušeného, ale po zuby ozbrojeného a zdrogovaného Čecha, který se vydával za agenta americké výzvědné služby CIA, zadržela německá policie.

Regionální ředitelství bavorské policie a státní zastupitelství v Bayreuthu dnes informovalo, že podezřelý byl zadržen ve středu na jednom dálničním odpočívadle v Bavorsku, které sousedí s Českem. Při náhodné silniční kontrole policisté narazili na Čecha, který měl v autě profesionálně vyhlížející technická zařízení, ale také pistoli s laserovým zaměřováním, pistoli ráže devět milimetrů a revolver. Zbraně byly nabité.

Devětatřicetiletý muž údajně uvedl, že výbavu potřebuje, aby se mohl chránit před komunisty. Navíc byl pod vlivem drog; našly se u něj také marihuana a amfetamin.

Němečtí policisté v autě, na kterém bylo několik antén, objevili komunikační techniku, mimo jiné video a několik počítačů. Po zadržení Čecha odvezli na lékařské vyšetření. Na jeho základě německé úřady vycházejí z toho, že zadržený je psychicky nemocný.

Vyšetřující soudce nařídil, aby byl Čech umístěn do psychiatrické léčebny. Zadržený je podezřelý z nezákonného držení zbraní a omamných látek. Podle německých zákonů o nelegálním dovozu střelných zbraní lze za tento čin uložit vězení od pěti měsíců do pěti let.
ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz