11. ledna 2007 21:12 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Němci zavřeli českého 'agenta CIA'

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 23Diskuse

Berlín  Zřejmě duševně narušeného, ale po zuby ozbrojeného a zdrogovaného Čecha, který se vydával za agenta americké výzvědné služby CIA, zadržela německá policie.

Regionální ředitelství bavorské policie a státní zastupitelství v Bayreuthu dnes informovalo, že podezřelý byl zadržen ve středu na jednom dálničním odpočívadle v Bavorsku, které sousedí s Českem. Při náhodné silniční kontrole policisté narazili na Čecha, který měl v autě profesionálně vyhlížející technická zařízení, ale také pistoli s laserovým zaměřováním, pistoli ráže devět milimetrů a revolver. Zbraně byly nabité.

Devětatřicetiletý muž údajně uvedl, že výbavu potřebuje, aby se mohl chránit před komunisty. Navíc byl pod vlivem drog; našly se u něj také marihuana a amfetamin.

Němečtí policisté v autě, na kterém bylo několik antén, objevili komunikační techniku, mimo jiné video a několik počítačů. Po zadržení Čecha odvezli na lékařské vyšetření. Na jeho základě německé úřady vycházejí z toho, že zadržený je psychicky nemocný.

Vyšetřující soudce nařídil, aby byl Čech umístěn do psychiatrické léčebny. Zadržený je podezřelý z nezákonného držení zbraní a omamných látek. Podle německých zákonů o nelegálním dovozu střelných zbraní lze za tento čin uložit vězení od pěti měsíců do pěti let.
ČTK
  • 23Diskuse

Najdete na Lidovky.cz