2. února 2010 20:35 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Německá policie přejela psa a naúčtovala majitelce škody na voze

Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto. | foto: ČTK

BERLÍN Majitelka psa, kterého v severoněmeckém Kielu srazil policejní vůz, dostala k úhradě částku 2557,31 eur (asi 66.500 korun) za škody, které pes na automobilu způsobil. Informovala o tom německá policie.

Devítiletý australský ovčák Robby se večer na Silvestra splašil z petard a ohňostrojů odpalovaných v sousedství a utekl, řekla jeho majitelka, pětašedesátiletá Heidi Schwarková, deníku Bild. Zavolala na pomoc policii, která psa našla, jak pobíhá po dálnici.

"Na Nový rok mi policisté volali a řekli mi, že Robbyho srazil jeden řidič," uvedla.

Ke svém velkému překvapení však paní Schwarková dostala před několika dny od policie dopis, v němž přiznala, že policisté přejeli psa úmyslně.

Zároveň v něm požadovala náhradu škody ve výši 2557,31 eur. Tolik stála oprava vozidla v servisu.

"Protože jsme nemohli psa chytit ani odstřelit služební zbraní, museli jsme ho přejet, abychom tak zabránili silničním nehodám," uvedla policie v dopise, z něhož Bild citoval.

Policejní mluvčí uvedl, že se psa více než hodinu pokoušeli odchytit čtyři agenti ve dvou služebních vozech. Po neúspěšném snažení se rozhodli psa přejet.

Pes pobíhal po dálnici v obou směrech a za takové situace se policista musí rozhodnout mezi životem psa a životy ohrožených řidičů, zdůraznila policie.

ČTK