14. července 2009 9:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Nevěstinec v Berlíně láká cyklisty a cestující MHD na slevy

Vývěsní štít nevěstince - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vývěsní štít nevěstince - ilustrační foto. | foto: Josef Hympl, Lidové noviny

Jeden z berlínských nevěstinců, který se stejně jako ostatní provozovny tohoto druhu potýká s dopady hospodářské krize, nabízí slevu zákazníkům, jež přijedou na kole nebo veřejnou dopravou. Snaží se tak oslovit novou skupinu potenciálních klientů.

"Recese naši branži tvrdě zasáhla," přiznává Thomas Götz, majitel nevěstince Maison d'envie (Dům touhy). O nové nabídce tvrdí, že je dobrá pro obchod i pro životní prostředí.

Dům touhy poskytuje slevu zákazníkům, kteří místo tradičnějšího auta využijí ekologičtější způsoby dopravy: kolo nebo městskou hromadnou dopravu. Za pětačtyřicetiminutovou návštěvu v nevěstinci zaplatí místo obvyklých 70 eur (asi 1820 korun) jen 65 eur.

Nové nabídky podle Götze využije denně tři až pět nových zákazníků. "Zelená sleva" prý také zmírnila problémy s parkováním v okolí Domu touhy.

Německo je jednou z mála zemí, kde je prostituce legální. Nejstarším řemeslem se živí asi 400 tisíc lidí. Zaměstnanci v oboru sexuálních služeb mohou od roku 2002 uzavírat formální pracovní smlouvy.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz