Čtvrtek 22. února 2024, svátek má Petr
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nevěstinec v Berlíně láká cyklisty a cestující MHD na slevy

Magazín

  9:21
Jeden z berlínských nevěstinců, který se stejně jako ostatní provozovny tohoto druhu potýká s dopady hospodářské krize, nabízí slevu zákazníkům, jež přijedou na kole nebo veřejnou dopravou. Snaží se tak oslovit novou skupinu potenciálních klientů.

Vývěsní štít nevěstince - ilustrační foto. foto: Josef Hympl, Lidové noviny

"Recese naši branži tvrdě zasáhla," přiznává Thomas Götz, majitel nevěstince Maison d'envie (Dům touhy). O nové nabídce tvrdí, že je dobrá pro obchod i pro životní prostředí.

Dům touhy poskytuje slevu zákazníkům, kteří místo tradičnějšího auta využijí ekologičtější způsoby dopravy: kolo nebo městskou hromadnou dopravu. Za pětačtyřicetiminutovou návštěvu v nevěstinci zaplatí místo obvyklých 70 eur (asi 1820 korun) jen 65 eur.

Nové nabídky podle Götze využije denně tři až pět nových zákazníků. "Zelená sleva" prý také zmírnila problémy s parkováním v okolí Domu touhy.

Německo je jednou z mála zemí, kde je prostituce legální. Nejstarším řemeslem se živí asi 400 tisíc lidí. Zaměstnanci v oboru sexuálních služeb mohou od roku 2002 uzavírat formální pracovní smlouvy.

Autoři: ,
Témata: Berlín, Německo