Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevidomí si mohli číst na hamburgerech

Magazín

  7:00
JOHANNESBURG - Jihoafrický řetězec rychlého občerstvení vytvořil kampaň, ve které vysázel na bulky hamburgerů sezamové semínka tak, aby v něm mohli nevidomí pomocí Braillova písma číst.

Jihoafrický hamburger s Braillovým písmem foto: Reprofoto

Je to známý drsný vtip: „Víte, proč mají slepé děti nejraději makové rohlíky? Protože na každém je jiná pohádka!“ Jihoafrické síti rychlého občerstvení Wimpy to ale přišlo jako dobrý nápad.

Už deset let tyto restaurace nabízejí menu i v Braillvě písmu pro nevidomé. Těch je v JAR téměř osm set tisíc. Firma se je rozhodla oslovit v netradiční kampani, ve které použili jako hlavní nosič samotný hamburger. 

Kuchaři nejprve na bulky vyskládali jednotlivými sezamovými semínky slogan „Stoprocentně hovězí burger připravený právě pro vás“ v Braillově písmu. Další fáze spočívala v natočení reakcí překvapených nevidomých.

„Jistě, je to jen malé gest. Ale pro lidi, kteří používají ruce jako svoje oči, to bylo poprvé, kdy mohli zažít víc než jen chuť jídla,“ tvrdí se firma v reklamním spotu.

Ten se stal hitem internetu, lidé si ho na sociálních sítích masivně přeposílají. Řetězec tak zabil dvě mouchy jednou ranou. Upozornil početnou komunitu nevidomých na svoje hamburgery a ostatní zákazníky přesvědčil o své ohleduplnosti a společenské zodpovědnosti ke zdravotně postiženým.

Autor:
Témata: hamburger, YouTube

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi
Mary Kay je 25 let na trhu! Vyhrajte a oslavte to společně s námi

Mary Kay slaví 25. výročí na českém a slovenském trhu. To už je pořádný důvod k oslavě a při té příležitosti jsme si pro Vás připravili soutěž o...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat