Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nevíte co s volnými chvílemi v létě? Poradíme vám

Magazín

  13:34
Bydlíte ve městě, nemáte možnost vycestovat a nevíte, jak nejlépe naložit s letním volným časem? Lidovky.cz pro vás připravily 5 tipů, jak nejefektivněji naložit s chvílemi volna.

Volný čas foto: Shutterstock

Koncert1. Letní kino, koncerty
V letních prázdninových měsících je to sice s kulturou ve větších městech slabší, přesto toho lze najít hodně. Pokud máte ve vašem městě letní kino, není nic příjemnějšího, než při západu slunce sledovat pod širým nebem zajímavý film. Například pražské kino Regina v Karlíně nabízí každý den od 20:30 jeden film za jednotné vstupné 25 korun. Jedná se většinou o snímky, které uplynulou sezonu běžely v kinech. Určitě můžete navštívit některý z hudebních koncertů nebo výstav, případně si dopřát relax v podobě pohodového čtení vaší oblibené knihy v parku. Tip Lidovek.cz: www.mix.cz

Plavec2. Plavání pro zdraví a krásu
Pokud jste příznivci sportu, je právě léto nejideálnějším obdobím pro váš koniček. Například můžete navštívit nejbližší koupaliště a spojit příjemné s užitečným, tedy plaváním upevnit vaše zdraví a opalováním zkrášlit barvu vaší pokožky. Cena na běžném placeném koupališti se pohybuje v řádu 100 korun za hodinu, v případě celého dne je vstupné zvýhodněné.
Tip Lidovek.cz: www.turistik.cz/koupani

Cyklista3. Vemte nohy na ramena nebo kolo a vyražte
Nebojte se vyrazit kousek za město (na kole či pěšky). Třeba zjistíte, že se jen pár kilometrů od vašeho domova nacházejí neobjevené krásy přírody. Využijte sít turistických a cyklostezek, kterých je v naší republice nespočet. Tato aktivita vás příjde zcela zdarma.
Tip Lidovek.cz: www.cyklotrasy.cz, www.turistika.cz

Vzdělávání4. Vzdělávejte se
Pokud máte možnost přihlásit se ve vašem městě například na letní kurz do jazykové školy, neváhejte. Kdy jindy budete mít čas na to, učit se cizí jazyky, které vám zajisté do budoucna pomohou ve vašem profesním životě. Při běžném kurzu vychází jedna hodina výuky cizího jazyka na 300 korun.
Tip Lidovek.cz: www.letni-kurzy.cz, www.caledonianschool.cz, www.CambridgeInstitute.cz

Číšník5. Choďte na brigády
Pokud nemáte dost ve své práci, jednoduše si sežeňte brigádu a můžete pracovat i ve vašich volných chvílich.
Tip Lidovek.cz: www.jobs.cz, www.prace.cz, www.annonce.cz

Autor:
Témata: Karlín, Regina