Sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Románky v práci jsou lákavé, ale je to špatný nápad, píše australský deník

Magazín

  6:00
SYDNEY - Všichni dobře víme, jak moc času trávíme v práci - vlastně většinu života, že? A pak je velmi snadné začít pociťovat větší blízkost k těm, s nimiž pracujeme, než k těm, s nimiž žijeme. A najednou přeskočí jiskra a spolupracovník či spolupracovnice začnou vypadat jako velmi přitažlivá volba.
Láska na pracovišti - ilustrační foto

Láska na pracovišti - ilustrační foto foto: Shutterstock

Například v Austrálii má podle některých statistik aférku s kolegou či kolegyní v práci až 36 procent zaměstnanců, napsal zpravodajský server News.com.au. A tady jsou některé věci, které je dobré zvážit dřív, než si v práci s někým něco začnete:

LIDÉ TO ZJISTÍ

Lidé jsou mimořádně vnímaví. Mají výborné detektory pohledů, kterými dokážou zaznamenat sebemenší pohyby očí jiné osoby. Víte, jak je těžké se nenápadně podívat a nevzbudit pozornost ostatních lidí. A teď si představte, jak vám budou podvědomě klouzat oči k objektu vaší touhy - a jak snadné je, aby si toho v kanceláři někdo všiml.

Lidé jsou také velmi dobří při sbírání nepřímých náznaků - například jestli je rozdíl mezi tím, co říkáte slovy a tím, co říká řeč vašeho těla. A napjatá ramena, lehké začervenání v obličeji nebo kapku potu na obočí neutajíte, protože řeči těla lidé často věnují větší pozornost než slovům, která říkáte.

BUDE SE O TOM MLUVIT - CELÉ ROKY

Flirt v práci? Zatímco muži na něj myslí, ženy rovnou jednají

Je skoro neuvěřitelné, jak dlouho v kanceláři přežívá historka o dávné aférce - dokonce dávno poté, co ti, kterých se týkala, pracoviště opustili. Proč? Protože tím lidé dostanou drama ze skutečného života, které se jim odehrává přímo před očima. Je to jako sledovat nějakou reality show v televizi - jenom ještě lepší! Mohou vás odsuzovat, mohou vás pomlouvat a zajímá to prakticky všechny. Je to fantastická příležitost na příběh, který se bude vyprávět pořád dokola.

PŘIJDETE O SOUČASNÝ VZTAH

Až (a je to opravdu většinou „až“, ne „pokud“) váš partner či partnerka zjistí, že máte románek na pracovišti, je velmi pravděpodobné, že se bude chtít rozejít nebo rozvést.

Další alarmující statistika - 41 procent prvních manželství končí v Austrálii rozvodem. Zkuste si uvědomit, že románek vás může připravit nejen o manžela či manželku, ale rozvod se dotkne i vašich případných dětí a po rozvodu budete trávit podstatně méně času se všemi členy rodiny.

JEDEN NEBO OBA Z VÁS BUDOU MUSET Z PRÁCE ODEJÍT

Bohužel, jakmile aféra na pracovišti vyjde na světlo, končí to tak, že jeden nebo obě strany vztahu musejí odejít. Jakmile všechno praskne, bývá příliš velkým břemenem už jen prostý objem řečí, které se začnou vést.

I když se ale aférka neprovalí, a místo toho skončí, i tak jeden z bývalých milenců ze zaměstnání obvykle odejde, protože nedokáže unést zraněné city a dál se vídat se svým či svou „ex“, jako by se nic nestalo - anebo ještě hůř, přijímat od něj či od ní pracovní pokyny.

Čím dál více firem nechává své zaměstnance podepsat dohodu, že se na pracovišti nezapletou, což mimo jiné snižuje i riziko obvinění ze sexuálního obtěžování, pokud se láska změní v nenávist.

NESUĎTE BALÍČEK PODLE OBALU

To, že vám spolupracovník či spolupracovnice připadá přitažlivý či přitažlivá, má několik důvodů - včetně toho, že v práci každý nasazuje svou „lepší masku“, posílenou sebedůvěrou ze znalosti vykonávané práce. Ale mějte na paměti, že každé zboží na obalu vypadá lépe. Jakmile ho donesete domů a rozbalíte, často se dostavuje zklamání!

Autor:

Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč
Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč

Připravili jsme si pro vás 3 krásné obří stavebnice LEGO DUPLO Divoká zvířata světa. Ty přenesou vaše nejmenší na cestu kolem světa, na které...