3. dubna 2017 6:26 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Chcete práci? Britové hledají člověka na naklepávání královských polštářů za 60 tisíc

Britská královna Alžběta II. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britská královna Alžběta II. | foto: Reuters

LONDÝN/PRAHA Člověk nemusí být James Bond, aby pracoval pro královnu. The Royal Household, spolek spravující královskou domácnost, hledá nového pracovníka. Jeho posláním by bylo upravovat záclony a polštáře v obytných prostorech patřících královské rodině.

Úspěšný žadatel se může těšit na práci ve více než tisíci místnostech Buckinghamského paláce, hradu Windsor a St James’s Palace. Podle zveřejněného inzerátu ho čeká finanční odměna ve výši 22 tisíc liber za rok, tedy zhruba 1800 liber měsíčně (57 tisíc korun) plus výhody.

Podle zveřejněné zprávy by jeho práce měla sestávat ze „znalosti záclon a finálních úprav státních pokojů“. Mezi to se počítá i úpravy měkkého vybavení pokojů, například polštářů.

Nastoupit ale nemůže každý, píše britský list The Telegraph. Uchazeč se musí vyznat v úpravě pokojů, záclonách a měkkém vybavení. Musí být také schopen ručně i strojově opravovat a vytvářet měkké vybavení.

Pracovník by tak „chránil britské dědictví a současně ponechával vlastní osobní přístup“. Jeho (nebo její) práce by zůstala i jako dědictví dalším generacím, což „je samo o sobě tím největším oceněním,“ stojí v textu nabídky.

Přihlášky lze zasílat do 6. dubna 2017.

Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?