Sobota 20. dubna 2024, svátek má Marcela
130 let

Lidovky.cz

Gay mapa Prahy: události, bary, sauny a erotické kluby

Magazín

  7:00
PRAHA - Gay mapa Prahy vychází ve třetím vydání. Nabízí seznam gay barů, tanečních klubů, přátelských kaváren a restaurací, obchodů, služeb, saun, erotických klubů, možnosti ubytování i nabídku akcí.

Homosexuální pár (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Pomůcka, vydaná nevládní organizací Rainbow Prague, upozorní také na gay události, které se v Praze budou konat v následujících měsících, informoval generální manažer Rainbow Prague Jakub Košmider.

Duhový pochod či průvod hrdosti
Pozornost je věnována mimo jiné letošnímu festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který v centru metropole vyvrcholí takzvaným duhovým pochodem či průvodem hrdosti 18. srpna.

ČTĚTE TAKÉ

Majitel mapy se například dozví, že v hlavním městě je v současné době 11 gay barů, pět tanečních gay klubů, šest přátelských gay kaváren a restaurací, pět gay saun, stejný počet erotických klubů nebo šest adres poskytujících turistické služby. Podniky pro gaye jsou soustředěny zejména v historickém centru Prahy a na Vinohradech, kde se blízko sebe nachází například Saints Bar, Latimerie Club, Piano Bar, Klub 21, FMC Fenoman Club nebo bar Střelec.

Mapa je zdarma k dispozici
Mezi akcemi vedle nejznámějšího festivalu Prague Pride upozorňuje mapa na filmový festival Mezipatra, gay večírek Loolypop party v klubu Radost FX nebo lesbickou party Freedom Night.

Mapa, která byla v pátek pokřtěna na zahrádce vinohradského On Clubu, je zdarma k dispozici ve většině gay míst po celé Praze i v České Republice.

PSALI JSME

Mapu je možno stáhnout také na internetu. "V Praze jsou i jiné gay mapy, ale nejsou vždy k dostání, bývají dělané "od stolu", a tedy trpí nepřesnostmi, anebo jsou často zpoplatněné," uvedl Košmider.

Celkově bylo vytištěno 20 000 kusů mapy. Její on line verze bude průběžně aktualizována. První vydání vyšlo v prosinci 2010 a od té doby se mapa rozrostla o inzerenty z komerční i neziskové sféry a doznala během dalších vydání různá vylepšení. Nyní vychází dvakrát ročně a je k dispozici na http://www.gaypride.cz/prague-gay-map. V současnosti jde o jedinou pravidelně vycházející gay mapu v České republice.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,