Neděle 3. července 2022, svátek má Radomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Gay mapa Prahy: události, bary, sauny a erotické kluby

Magazín

  7:00
PRAHA - Gay mapa Prahy vychází ve třetím vydání. Nabízí seznam gay barů, tanečních klubů, přátelských kaváren a restaurací, obchodů, služeb, saun, erotických klubů, možnosti ubytování i nabídku akcí.

Homosexuální pár (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Pomůcka, vydaná nevládní organizací Rainbow Prague, upozorní také na gay události, které se v Praze budou konat v následujících měsících, informoval generální manažer Rainbow Prague Jakub Košmider.

Duhový pochod či průvod hrdosti
Pozornost je věnována mimo jiné letošnímu festivalu sexuálních menšin Prague Pride, který v centru metropole vyvrcholí takzvaným duhovým pochodem či průvodem hrdosti 18. srpna.

ČTĚTE TAKÉ

Majitel mapy se například dozví, že v hlavním městě je v současné době 11 gay barů, pět tanečních gay klubů, šest přátelských gay kaváren a restaurací, pět gay saun, stejný počet erotických klubů nebo šest adres poskytujících turistické služby. Podniky pro gaye jsou soustředěny zejména v historickém centru Prahy a na Vinohradech, kde se blízko sebe nachází například Saints Bar, Latimerie Club, Piano Bar, Klub 21, FMC Fenoman Club nebo bar Střelec.

Mapa je zdarma k dispozici
Mezi akcemi vedle nejznámějšího festivalu Prague Pride upozorňuje mapa na filmový festival Mezipatra, gay večírek Loolypop party v klubu Radost FX nebo lesbickou party Freedom Night.

Mapa, která byla v pátek pokřtěna na zahrádce vinohradského On Clubu, je zdarma k dispozici ve většině gay míst po celé Praze i v České Republice.

PSALI JSME

Mapu je možno stáhnout také na internetu. "V Praze jsou i jiné gay mapy, ale nejsou vždy k dostání, bývají dělané "od stolu", a tedy trpí nepřesnostmi, anebo jsou často zpoplatněné," uvedl Košmider.

Celkově bylo vytištěno 20 000 kusů mapy. Její on line verze bude průběžně aktualizována. První vydání vyšlo v prosinci 2010 a od té doby se mapa rozrostla o inzerenty z komerční i neziskové sféry a doznala během dalších vydání různá vylepšení. Nyní vychází dvakrát ročně a je k dispozici na http://www.gaypride.cz/prague-gay-map. V současnosti jde o jedinou pravidelně vycházející gay mapu v České republice.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat