Sobota 25. května 2024, svátek má Viola
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Novinka na VŠE: dětský koutek využijí učitelé i studenti

Magazín

  9:00
PRAHA - Zatím je vídáme většinou jen v obchodních centrech. Řeč je o dětských koutcích, kam mohou rodiče na omezenou dobu „odložit“ své dítě, když si potřebují nakoupit nebo něco zařídit. Od pondělí bude mít svůj dětský koutek i Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze.

S unikátním projektem přišel děkan fakulty Jiří Schwarz, který tak chtěl zvýšit komfort zaměstnanců, mezi kterými je hodně rodičů s malými dětmi, řešících často hlídání.

"Je určen jak pro děti pedagogů, tak pro děti studentů naší fakulty. V pondělí bude spuštěn zkušební provoz," uvedla tajemnice Národohospodářské fakulty Jeannette Franková.

"Maminkám na mateřské dovolené by měl koutek umožnit zapojit se do pedagogického procesu, pokud nemají zajištěno hlídání jinak. Totéž platí, samozřejmě v menší míře, i pro naše učitele tatínky," dodala tajemnice.

Děkan Schwarz je navíc přesvědčen, že dětský koutek přispěje k udržení mladých pedagogů na škole. Pokud se jeho provoz osvědčí, nabídne své služby Národohospodářská fakulta i zaměstnancům ostatních fakult VŠE.

Více o dětských koutech na VŠE se dočtete v dnešním vydání deníku

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!