Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Novinka na VŠE: dětský koutek využijí učitelé i studenti

Magazín

  9:00
PRAHA - Zatím je vídáme většinou jen v obchodních centrech. Řeč je o dětských koutcích, kam mohou rodiče na omezenou dobu „odložit“ své dítě, když si potřebují nakoupit nebo něco zařídit. Od pondělí bude mít svůj dětský koutek i Národohospodářská fakulta Vysoké školy ekonomické v Praze.

S unikátním projektem přišel děkan fakulty Jiří Schwarz, který tak chtěl zvýšit komfort zaměstnanců, mezi kterými je hodně rodičů s malými dětmi, řešících často hlídání.

"Je určen jak pro děti pedagogů, tak pro děti studentů naší fakulty. V pondělí bude spuštěn zkušební provoz," uvedla tajemnice Národohospodářské fakulty Jeannette Franková.

"Maminkám na mateřské dovolené by měl koutek umožnit zapojit se do pedagogického procesu, pokud nemají zajištěno hlídání jinak. Totéž platí, samozřejmě v menší míře, i pro naše učitele tatínky," dodala tajemnice.

Děkan Schwarz je navíc přesvědčen, že dětský koutek přispěje k udržení mladých pedagogů na škole. Pokud se jeho provoz osvědčí, nabídne své služby Národohospodářská fakulta i zaměstnancům ostatních fakult VŠE.

Více o dětských koutech na VŠE se dočtete v dnešním vydání deníku

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat