16. července 2011 18:20 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Obrovská vlna smetla muže do gejzíru

David Potts byl na dovolené se svou dlouholetou přítelkyní, která se zrovna chystala podstoupit operaci kvůli rakovině prsu.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy David Potts byl na dovolené se svou dlouholetou přítelkyní, která se zrovna chystala podstoupit operaci kvůli rakovině prsu. | foto: ČTK

HONOLULU Tragédie se odehrála při pobytu americké rodiny na Havaji. 44letý muž se osvěžoval pod tryskajícím gejzírem, když záhy zmizel v jeho útrobách.

David Potts z Kalifornie vyrazil na dovolenou se svým malým synem a dlouholetou přítelkyní, která si chtěla odpočinout před plánovanou operací kvůli rakovině prsu.

V letním horku si muž užíval příjemné osvěžení pod gejzírem na ostrově Maui. Jedná se o tunel v sopečné skále tryskající vodu, který je zde oblíbenou turistickou atrakcí. Náhle však do muže zezadu udeřila obrovská vlna, která ho strčila přímo do gejzíru.

V tu chvíli ale zrovna nastala fáze, kdy gejzír vodu nasává, aby ji po chvíli opět vytryskl k nebi. Američana ještě na pár vteřin zahlédli ve vodě, načež ho proud vtáhl dovnitř a od té chvíle ho nikdo neviděl.

Vteřiny před tragédií. Vpravo na obrázku se David Potts prochází kolem uměle vytvořeného gejzíru. 

Událost jen vteřiny před tragédií vyfotil Rocco Piganelli, který v tu chvíli pořizoval snímek opodál stojící dcery a přátel. "Všichni jsme asi 30 vteřin jen zírali, a pak mi došlo - je pryč! Vtáhlo ho to... Měl jsem pocit, že budu zvracet," cituje muže Daily Mail.

Bratr Pottsovy přítelkyně chtěl do gejzíru skočit, aby ho zachránil, ale lidé mu v tom zabránili.

Turisté poté šplhali vzhůru po přilehlém útesu, aby se podívali, zda-li Američan nevyplaval někde v moři, kam gejzír ústí. Avšak nikdo ho už od té chvíle nezahlédl.

spaŠárka Pálková

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz