2. května 2009 16:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Odrodil syna díky videím z Youtube

Brit pomohl své ženě s porodem díky videím z YouTube | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Brit pomohl své ženě s porodem díky videím z YouTube | foto: Jiří PešekReprofoto

REDRUTH Brit Marc Stephens prý vděčí za hladký porod svého čtvrtého potomka videoserveru YouTube. Když jeho žena Jo začala tři týdny před řádným termínem rodit, pomohla mu celý zákrok zvládnout právě videa z YouTube. Informoval o tom zpravodajský web news.com.au.

"Neměl jsem čas panikařit. Začala si stěžovat na bolest asi ve 22:30. Šel jsem na Google a zhlédl pár klipů na YouTube," prohlásil osmadvacetiletý inženýr královského námořnictva. Do kolonky hledat prý napsal "jak porodit dítě". Dodal, že jeho žena zvládla všechny tři předchozí porody rychle.

Asi v půl třetí ráno ho vzbudila s tím, že začala rodit. Zavolal porodní asistence, ale ta měla v nemocnici hodně práce. V tu chvíli jeho žena prolézala dveřmi ložnice po čtyřech. "Podíval jsme se dolů a tam se ukázala hlavička dítěte." Poté, co pomohl manželce porodit, shromáždil své tři dcery, dvouletou Jasmine, pětiletou Sophii a šestiletou Zoe. Společně pak s novorozeným synem Gabrielem odjeli sanitou do cornwallské nemocnice.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz