11. prosince 2010 21:58 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Osmihodinová směna hlavičkování, to je další český rekord

Míčový žonglér Bursas Charalambos se postaral o další rekord | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Míčový žonglér Bursas Charalambos se postaral o další rekord | foto: ČTK

VSETÍNSKO Známý míčový žonglér Bursas Charalambos se v sobotu postaral o další rekordní výkon. Sportovec dokázal s lehkým gumovým míčkem o průměru asi 15 centimetrů na hlavě balancovat, hlavičkovat a bavit diváky více než osm hodin z desetihodinového limitu.

Postaral se tak o ustavující zápis, který by se měl objevit České knize rekordů. O podobný výkon se zatím nikdo nepokusil. "Poslední dvě hodiny už jsem hodně cítil krk, ale ruce maséra mě daly dohromady," řekl Charalambos po výkonu.

Proslulý hlavičkář, vlastním jménem Karel Fokos, dokázal s několika přestávkami bavit diváky ve sportovní hale v Janové na Vsetínsku přesně osm hodin a sedm minut. S míčem o polovinu menším než je balon kopací předváděl hlavičkování, balancování nebo třeba lezení po žebříku a žebřinách.

Míčový žonglér Bursas Charalambos se postaral o další rekord

Charalambos hlavičkoval vsedě i vleže a s balonem za krkem předváděl divákům i kliky. Během dne se jich přišlo na výkon míčového ekvilibristy podívat na 150. "Půl roku jsem velmi tvrdě trénoval, nic jsem nepodcenil a teď se to projevilo," řekl po výkonu spokojený Charalambos. "Dostal jsem se přes osm hodin, což už jsem ani nedoufal," dodal sportovec, který v květnu oslaví devětapadesáté narozeniny.

Míčový žonglér Bursas Charalambos se postaral o další rekord

Charalambos má na kontě řadu rekordů. S fotbalovým míčem na hlavě dokázal například chodit 24 hodin pozpátku. Postaral se i rekordy v žonglování koleny, žonglování s míčem v lehu či dřepu a žonglování vsedě na židli.

Ani jeho dnešní rekord nemusí být poslední. "Chtěl bych chodit s míčem na hlavě a mít šátkem zavázané oči," nastínil. O rekord se ale určitě nepokusí hned. "Je to otázka tak dvou let, protože podobný výkon se musí pořádně nacvičit," dodal míčový ekvilibrista.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!