Pondělí 17. června 2024, svátek má Adolf
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Osmnáctiletý student se stal v USA starostou

Magazín

  18:20
WASHINGTON - Osmnáct let je nejmladšímu starostovi ve Spojených státech. V úterních amerických obecních volbách byl v městečku Hillsdale zvolen starostou Michael Sessions, kterému bylo teprve v září zákonem předepsaný věk.

USA foto: Reprofoto

Volebního triumfu dosáhl student Sessions v městečku Hillsdale ve státě Michigan, kde pro něj hlasovalo 732 voličů. Dosavadnímu starostovi Dougu Inglesovi dalo svůj hlas jen 668 místních občanů.

Jak dnes uvedl list USA Today, středoškolák šel do volební kampaně se 700 dolary, které si vydělal při prázdninové brigádě. Kampaň vedl až po skončení vyučování, a to tak, že chodil od domu k domu a osobně voličům vysvětloval, jak si své působení ve funkci představuje.

Úřad starosty nenabízí jeho držiteli v Hillsdalu žádná zvláštní privilegia, pouze 250 dolarů na nezbytné výdaje. Starosta nemá ani vlastní kancelář, a tak Sessions oznámil, že bude úřadovat ve svém pokoji v domě rodičů. Jak poznamenává deník, nemohl své volební vítězství ani pořádně oslavit, protože konzumace alkoholu je v USA oficiálně povolena až od 21 let.

Autor:
Témata: USA, Michigan

Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí
Svatý grál na ekzém a suchou pokožku u dětí

Produkty Atoderm od značky Bioderma jsou skvělou volbou pro péči o citlivou a suchou nebo atopickou pokožku. Slibují nejen hloubkovou hydrataci,...