Pondělí 16. května 2022, svátek má Přemysl
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Oznámkoval a zveřejnil dopis od své expřítelkyně. Univerzita mu pozastavila studium

Vzdělávání

  6:00
FLORIDA - Student floridské univerzity Nick Lutz se rozešel se svou přítelkyní. Ta se ho pokusila získat zpět dopisem, který Lutz profesorsky červenou tužkou opravil a poslal zpět. Dopis navíc zveřejnil na Twitteru. Dívka však vyhodnotila příspěvek jako kyberšikanu a rozhodla se bránit u šerifa a následně i u samotné univerzity. Ta reagovala pozastavením Lutzova studia na celé dva semestry.

Ta se ho pokusila získat zpět dopisem, který Lutz profesorsky červenou tužkou opravil a poslal zpět. foto: Twitter

O případu studenta floridské univerzity Nicka Lutze informoval server Time.com. Student se rozhodl vypořádat s dopisem od své bývalé přítelkyně originálním způsobem. Poté, co se s ní rozešel, napsala mu dopis, ve kterém se omluvila za své chování a prosila, aby ji vzal zpět. Lutz se místo odpovědi rozhodl její „esej“ kriticky zhodnotit, opravit gramatické chyby a vypíchnout některé stylisticky špatné pasáže.

„Když vám vaše expřítelkyně napíše omluvný dopis, vy jí ho oznámkujete a...
Student se rozhodl vypořádat s dopisem od své bývalé přítelkyně originálním...

Dopis jí poté poslal zpátky a navrch ho zveřejnil na Twitteru s komentářem: „Když vám vaše expřítelkyně napíše omluvný dopis, vy jí ho oznámkujete a pošlete zpátky.“ Lutzově expřítelkyni to však příliš vtipné nepřišlo, celou věc vnímala jako kyberšikanu a rozhodla se jednat.

List Miami Herald informoval, že se nejprve obrátila na kancelář místního šerifa. Tam neuspěla, obrátila se proto na univerzitu, kde Lutz studoval. Univerzita svému studentovi následně pozastavila studium na letní i zimní semestr roku 2017. Argumentovala, že porušil univerzitní kodex chování, konkrétně svým „rušivým a škodlivým chováním“.

Lutz si to však nenechal líbit a rozhodnutí univerzity opět sdílel na sítích jako varování pro ostatní studenty, kteří by se dostali do podobné situace. Ve svém příspěvku kritizoval univerzitu za to, že si vybírá, které příspěvky na síti se jí líbí, a které nikoliv. Argumentoval také tím, že je tím nabourána jeho svoboda vyjadřování.

Nejsilnější argument však vznesl Lutzův právník, jehož dopis student rovněž sdílel. Ten totiž upozornil na to, že jméno dívky nebylo nikde zmíněno, sám Lutz ho také nikde nepoužil. Univerzita se k tomuto konkrétnímu případu nevyjádřila, avšak sdělila, že žádné rozhodnutí není neodvolatelné.

Později Lutz zveřejnil, že všechna obvinění vůči jeho osobě byla stažena. Zdůraznil, že on i jeho rodina si kvůli případu prošli množstvím stresu a všichni zúčastnění jsou rádi, že je vše u konce.

Anketa

Považujete reakci univerzity za adekvátní?

Ano, je to jedna z povinností univerzity. 249
Ne, univerzita do těchto sporů nemá zasahovat. 919
Ne, univerzita měla zvolit mírnější trest. 40
Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat