14. ledna 2014 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Papež prodává svůj Harley Davidson, peníze půjdou na charitu

Papež František. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Papež František. | foto: Reuters

PAŘÍŽ Na aukci v Paříži se bude příští měsíc dražit motocykl Harley Davidson, který patří papeži Františkovi. Stroj Dyna Super Glide dostal papež loni v červnu přímo od výrobce, který tehdy slavil 110. výročí svého založení. Podle zástupců aukční síně Bonhams nemá papežův motocykl téměř nic najeto a díky Františkově podpisu na nádrži se může prodat za více než 15 000 eur (asi 410 000 Kč).

Výtěžek z aukce půjde italské dobročinné organizaci Caritas Roma, která motorku dostala od papeže darem. Organizace chce peníze použít na rekonstrukci ubytovny a vývařovny pro sociálně slabé, kterou provozuje na římském železničním nádraží Termini. Aukce se bude konat 6. února.

Kožená bunda Harley Davidson podepsaná papežem bude prodána na aukci v Paříži, výtěžek bude věnován charitě.

Kožená bunda Harley Davidson podepsaná papežem bude prodána na aukci v Paříži, výtěžek bude věnován charitě.

"Jsme neuvěřitelně poctěni tím, že budeme tento předmět pro Caritas Roma dražit. Doufám, že na nás papež František i Harley Davidson budou pyšní a že na dobrou věc získáme nějakou významnější částku," řekl zástupce aukční síně Ben Walker.

Kromě motocyklu se bude dražit i papežem podepsaná kožená motorkářská bunda. Ta by mohla vynést dalších až 1500 eur (41 000 Kč).

Lidovky.cz, ČTK