Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Pařížská muzea chtějí zakázat používání držáků na focení selfie

Magazín

  10:37
Mezi fanoušky takzvaných selfie, tedy fotografií sama sebe, patří i londýnský starosta Boris Johnson či americký prezident Barack Obama. Pařížská muzea ale z milovníků tohoto druhu zábavy nadšená nejsou a chystají se zakázat používání teleskopických držáků na focení selfie prostřednictvím mobilních telefonů.

Pařížská muzea se chystají zakázat používání teleskopických držáků na focení selfie prostřednictvím mobilních telefonů. foto: Reuters

Ochranka zámku ve Versailles nově nařizuje návštěvníkům, aby své držáky na mobilní telefony nepoužívali. Existují totiž obavy, že by mohlo dojít k poškození zrcadel, nábytku či některých uměleckých děl. Úplný zákaz prý přijde během několika týdnů.

Selfie držák je teleskopická tyč, která se dá prodloužit až na jeden metr a na jejímž konci je držák pro mobilní telefon. Dá se tak získat mnohem širší záběr, nikoli jen dotyčné osoby, ale i místa, kde se nachází.

Pařížské muzeum Centre Pompidou, které vystavuje moderní umění, již také „směřuje k zákazu“, uvedl jeho mluvčí. Znepokojeni jsou i ve slavném Louvru, kde se obávají poničení některých děl, když turisté operují s tyčemi poblíž slavných pláten jako je například Mona Lisa.

Pařížské muzeum Orsay, ve kterém jsou díla impresionistů, k podobným zákazům přistupovat nemusí. Již před nějakou dobou totiž zavedlo úplný zákaz pořizování fotografií, poznamenal britský deník.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!