23. listopadu 2009 19:21 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pes u Melbourne napadl klokana, ten nakopal jeho pána

klokan (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy klokan (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

MELBOURNE Vážným poraněním skončil střet klokana se psem v zátoce nedaleko australského Melbourne, když se majitel psa pokusil svého mazlíčka vytáhnout ze spárů vačnatce a zachránit před utopením. Klokan však napadl i jeho. Informoval o tom australský deník Herald Sun.

Incident se stal v neděli ráno, když devětačtyřicetiletý Australan venčil svého australského honáckého psa Rockyho v zátoce nedaleko Melbourne. Pes překvapil spícího klokana a pronásledoval ho k přehradní nádrži, kde ho klokan stáhl pod vodu. Muž přispěchal Rockymu na pomoc, ale klokan ho prudce nakopl zadníma nohama do břicha a velkými drápy ho podrápal na hrudi a ve tváři.

Majitel psa Chris Rickard poté udeřil klokana loktem do krku a prý napůl utopeného Rockyho vytáhl z vody. Pak s hlubokými ranami od klokaních drápů vyhledal lékařskou pomoc.

Proti častým útokům psů se vačnatci brání právě zahnáním útočníka do vody, kde se ho pokouší utopit. Člověka napadají zřídka, ale v případě bezprostředního ohrožení neváhají bojovat. Byl to šok, řekl Rickard listu Herald Sun. Prý sice čekal, že dostane několik ran, ale nepočítal s útokem. Klokan byl asi 1,5 metru vysoký, uvedl.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz