21. září 2011 7:00 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Po 12 letech mu vrátili peněženku. S markami

Peněženka (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Peněženka (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

LINEC Po 12 letech se našla ztracená náprsní taška s větším obnosem šilinků a marek v někdejším autě zástupce rakouské firmy.

Čtyřiatřicetiletý Kamerunec žijící v Linci peníze našel ve voze, jehož se mezitím stal majitelem. Jen náhodou narazil na tašku s téměř 13.000 šilinky a zhruba 145 markami, informovala podle agentury APA rakouská policie.

O částku odpovídající zhruba 25.000 korunám přišel dnes pětašedesátiletý Josef Kraxberger v létě 1999. Šlo o peníze utržené za prodej zemědělského zařízení. Patřily tedy firmě, pro kterou dodnes pracuje. Ztrátu tehdy musel zaměstnavateli uhradit do posledního groše ze svého. V 17 let starém automobilu našel peněženku Kamerunec, když chtěl opravit topení. Kvůli tomu musel odstranit část přístrojové desky a v jejích útrobách našel peněženku. Jejího majitele se policii podařilo vypátrat po vleklém vyšetřování, uvedla APA.

Muž se domníval, že peněženku zapomněl na odpočívadle, a tak ho její návrat překvapil. "To člověku udělá radost," řekl Kraxberger APA. Poctivého nálezce odměnil 170 eury (přes 4000 korun).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz