25. června 2014 13:32 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Po prvním polibku přichází facka. A těší se velké oblibě

Facky se dávaly bez ohledu na pohlaví. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Facky se dávaly bez ohledu na pohlaví. | foto: Zdroj: YouTube.comReprofoto

Jaké to je dát poprvé člověku facku? Tuto otázku si položili tvůrci pokusu inspirovaným hitem na YouTube s názvem First Kiss (První polibek). Sehnali proto čtyřicet lidí a nechali je, aby se navzájem fackovali. Jejich reakce plné nervozity a strachu poté zvěčnili.

V březnu obletělo svět video, kde si dvacet párů složených z náhodných lidí dává nesmělé polibky. Chvíle trapného ticha, ale i záchvěvy něžné romantiky zhlédlo více jak osmdesát milionů lidí. Nyní přichází po Prvním polibku i Facka.

Populární První polibek

První polibek vidělo více jak osmdesát milionů lidí. Podívejte se, jak vypadá originální video.

První polibek jednoho z párů.

První polibek jednoho z párů.

Autoři oslovili čtyřicet lidí, kteří poprvé svého přiděleného partnera uhodí dlaní do obličeje. Tomu předchází nervozita, ale i strach. „Dělala jsi to někdy?“ ptá se nervózně muž. „Mnohokrát,“ odpovídá mu žena. Také se ladila strategie. Někdo zvažoval, zdali si má sundat brýle či kvůli výšce svého partnera při facce povyskočit.

Pak už se šlo na věc a facky létaly jedna za druhou. Někteří se nespokojili jen s jednou a pro jistotu protějšku přidali ještě pár navíc. Facky si lidé uštědřovali navzájem bez ohledu na pohlaví.

Klip s fackami použil nejen stejnou formu jako První polibek, ale také i hudbu v pozadí. Za tou stojí zpěvačka Soko a název má "We Might be Dead Tomorrow", což v překladu znamená Zítra bychom mohli být mrtví. Ve videu dostala facku i hollywoodská hvězda Haley Joel Osment. Ten získal Oscara za film Šestý smysl, v němž ztvárnil roli chlapce, kterého navštěvovali duchové.

Facku dostal i oscarový herec Haley Joel Osment, který hrál například v Šestém...

Facku dostal i oscarový herec Haley Joel Osment, který hrál například v Šestém...

Zatím se nedá odhadnout, jestli bude mít fackovací video stejný úspěch jako jeho líbací protějšek. Už teď ho ale vidělo za pár dní více než milion a půl lidí.

jzlJakub Zelenka
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Advantage Consulting, s.r.o.
FAKTURANT / ABSOLVENT

Advantage Consulting, s.r.o.
Moravskoslezský kraj
nabízený plat: 20 000 - 28 000 Kč