Pátek 24. května 2024, svátek má Jana
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Magazín

Počasí láká k vodě, užijte si ji stylově na jedné z retro plováren. Kam vyrazit?

Městské lázně Mšeno foto: Shutterstock

Doporučujeme
Teplé počasí ještě chvíli vydrží, pokud si chcete ještě užít poslední srpnový týden, vyrazte stylově na jednu z krásných retro plováren? Server Lidovky.cz přináší pět tipů.
  11:00

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem

Královedvorská plovárna Tyršovo koupaliště vás přenese do 30. let minulého století. Koupaliště přivítalo první návštěvníky v roce 1933, prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, ale z pohodové atmosféry minulých času nic neztratilo. Návštěvníci zde můžou odpočívat ve stínu krásných vzrostlých stromů, k dispozici jsou dva velké bazény a dětské brouzdaliště.

Součástí koupaliště je i dětské hřiště, hřiště na volejbal a plážový volejbal, basketbal, nohejbal, stolní tenis či minigolf. V letních měsících je plovárna klidným místem pro celou rodinu. 

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem (8. srpna 2015)

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Pod severními svahy Hořického chlumu leží mezi lesy rekreační osada Dachovy s hotelem, staročeskou hospodou a přírodním koupalištěm. Koupaliště je doplněno stylovými dřevěnými kabinkami na převlékání, které jsou natřené jasnými barvami. Čas se na tomto koupališti zastavil ve 20.letech, postaveno bylo v roce 1925 na místě původního rybníka. Uprostřed koupaliště si můžete odpočinout na dřevěném ostrůvku. Koupaliště je napájeno z lesního pramene.

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Plovárna Litomyšl

Plovárna se začala budovat již v roce 1938. Válkou byly veškeré práce přerušeny. A tak byla plovárna slavnostně otevřena 20. srpna 1948. Hotov byl pouze bazén. Dostavba šaten a veškeré terénní úpravy probíhaly ještě tři roky. Další velká rekonstrukce proběhla v roce 1995 a plovárna dnes splňuje náročná kritéria estetická a především hygienická. Voda v novém bazénu je přihřívána. Veřejnosti slouží dva bazény a 92metrový tobogán. 

Plovárna Litomyšl

Koupaliště Mšeno

Koupaliště Mšeno u Mělníka postavili v roce 1932, proudí sem voda ze skalního pramene, a proto je i ve velkých vedrech příjemně chladivá.  Atmosféru koupaliště navíc podtrhla nedávná rekonstrukce, areál si dodnes ale zachoval svou podobu ze 30. let minulého století. Užívat slunce a vodu si můžete na travnaté pláži. Je zde i malé brouzdaliště, převlékárny a pěkné hřiště pro děti. 

Mšeno u Mělníka

Lesní koupaliště Velký Šenov

Koupaliště Velký Šenov se nachází v lese za městem Velký Šenov směrem na Mikulášovice. Je tvořeno třemi vzájemně propojenými nádržemi (o celkové velikosti 1800 metrů čtverečních) se skokanskou vězí. Do betonového bazénu vtéká čistá voda z lesních praměnů. 

Lesní koupaliště Velký Šenov
Autor: