Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Počasí láká k vodě, užijte si ji stylově na jedné z retro plováren. Kam vyrazit?

Magazín

  6:55
Teplé počasí ještě chvíli vydrží, pokud si chcete ještě užít poslední srpnový týden, vyrazte stylově na jednu z krásných retro plováren? Server Lidovky.cz přináší pět tipů.

Městské lázně Mšeno foto: Wikimedia Commons

Tyršovo koupaliště ve Dvoře Králové nad Labem

Královedvorská plovárna Tyršovo koupaliště vás přenese do 30. let minulého století. Koupaliště přivítalo první návštěvníky v roce 1933, prošlo rozsáhlou rekonstrukcí, ale z pohodové atmosféry minulých času nic neztratilo. Návštěvníci zde můžou odpočívat ve stínu krásných vzrostlých stromů, k dispozici jsou dva velké bazény a dětské brouzdaliště. Součástí koupaliště je i dětské hřiště, hřiště na volejbal a plážový volejbal, basketbal, nohejbal, stolní tenis či minigolf. V letních měsících je plovárna klidným místem pro celou rodinu. 

Tyršovo koupaliště

Tyršovo koupaliště

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Pod severními svahy Hořického chlumu leží mezi lesy rekreační osada Dachovy s hotelem, staročeskou hospodou a přírodním koupalištěm. Koupaliště je doplněno stylovými dřevěnými kabinkami na převlékání, které jsou natřené jasnými barvami. Čas se na tomto koupališti zastavil ve 20.letech, postaveno bylo v roce 1925 na místě původního rybníka. Uprostřed koupaliště si můžete odpočinout na dřevěném ostrůvku. Koupaliště je napájeno z lesního pramene.

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Koupaliště a sluneční lázně Dachova u Hořic

Plovárna Litomyšl

Plovárna se začala budovat již v roce 1938. Válkou byly veškeré práce přerušeny. A tak byla plovárna slavnostně otevřena 20. srpna 1948. Hotov byl pouze bazén. Dostavba šaten a veškeré terénní úpravy probíhaly ještě tři roky. Další velká rekonstrukce proběhla v roce 1995 a plovárna dnes splňuje náročná kritéria estetická a především hygienická. Voda v novém bazénu je přihřívána. Veřejnosti slouží dva bazény a 92metrový tobogán. 

Plovárna Litomyšl

Plovárna Litomyšl

Koupaliště Mšeno

Koupaliště Mšeno u Mělníka postavili v roce 1932, proudí sem voda ze skalního pramene, a proto je i ve velkých vedrech příjemně chladivá.  Atmosféru koupaliště navíc podtrhla nedávná rekonstrukce, areál si dodnes ale zachoval svou podobu ze 30. let minulého století. Užívat slunce a vodu si můžete na travnaté pláži. Je zde i malé brouzdaliště, převlékárny a pěkné hřiště pro děti. 

Městské lázně Mšeno

Lesní koupaliště Velký Šenov

Koupaliště Velký Šenov se nachází v lese za městem Velký Šenov směrem na Mikulášovice. Je tvořeno třemi vzájemně propojenými nádržemi (o celkové velikosti 1800 metrů čtverečních) se skokanskou vězí. Do betonového bazénu vtéká čistá voda z lesních praměnů. 

Lesní koupaliště Velký Šenov
Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat