13. července 2009 14:39 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Podívejte se na fascinující detaily mýdlových bublin

Richard Heeks strávil týdny fotografováním mýdlových bublin. Touto fotkou jeho soubor začíná. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Richard Heeks strávil týdny fotografováním mýdlových bublin. Touto fotkou jeho soubor začíná. | foto: Richard Heeks

S bublifukem si hrál v dětství asi každý. Jednoduše s ním vykouzlíte duhové mýdlové bubliny. Stačí však jeden letmý dotyk prstem a zmizí. Podívejte se na fotografie, které zachycují okamžik, jak se bublina postupně rozplyne.

Stačí malý dotyk prstem a bublina se roztříští.

Vyfukování mýdlových bublin nemusí být zdaleka jen dětskou zábavou, ale i facsinující podívanou. O tom se přesvědčil  fotograf Richard Heeks z britského města Exeter.

Část bubliny se promění v malé kapičky, které zůstanou viset ve vzduchu.

"Hledal jsem inspiraci pro své fotografie, když jsem najednou uviděl svou malou neteř hrát si s mýdlovými bublinami. Vypadaly nádherně. S trochou štěstí se mi podařilo nafotit bubliny, jak praskají, " říká Heeks pro internetové vydání deníku The Daily Mail.

Kapičky začnou odpadávat, ale část povrchu bubliny stále zůstává.

Heeksovi trvalo měsíce, než pořídil tyto perfektní snímky. Nejdříve musel počkat na naprosté bezvětří. Dokonce musel fotit v uzavřené zahradě, kde ho při práci nemohlo nic vyrušit. Šestatřicetiletý student používá makro fotoaparát s rychlostí závěrky 1/500 s.

Mrknutím oka se bublina promění v kapičky, které orosí podlahu.

Bublina se skládá ze tří vrstev - jedna vrstva vody obložená dvěma vrstvami mýdlových molekul.

glu, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!