Neděle 26. června 2022, svátek má Adriana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podpatky zlepšují zdraví

Magazín

  10:32
ŘÍM/PRAHA - Nová studie italské lékařky popsala výhody nošení bot na podpatku. Nošení bot na vyšším podpatku může posílit svaly pánevního dna a zároveň podpořit váš sexuální život.

Boty s podpatky. foto: ČTK

Lékařka Cerrutová je sama milovnicí sexy střevíčků na podpatku. Snažila se proto prokázat, že jejich nošení není škodlivé. Prohlásila, že její studie dokazuje, že podpatky nejsou pro ženské zdraví tak špatné, jak se někteří domnívají.

Podpatky jsou spojovány s řadou problémů - kuřími oky počínaje a schizofrenií konče. Avšak v článku pro odborný časopis European Urology lékařka uvedla, že její výzkum prokázal, že je čas podpatky opět podpořit.

Cerrutová zkoumala 66 žen ve věku pod 50 let, které nosily boty na podpatku a jejichž noha svírala se zemí 15 stupňový úhel. Studie prokázala, že tyto ženy měly stejně dobré držení těla jako ženy, které nosí boty bez podpatku, a ukázala menší elektrickou aktivitu svalů pánevního dna.

To potvrzuje optimální pozici svalů, které se díky tomu mohou lépe uvolnit a následně posilovat a stahovat. Svaly pánevního dna jsou důležitou součástí ženského těla, pomáhají jak při sexuálních výkonech, tak při uspokojení. Udržují v kondici také pánevní orgány, jako jsou močový měchýř, střeva a děloha. Tyto svaly jsou ochablé vždy po těhotenství, narození dítěte nebo stárnutím ženského organismu. Je tedy nutné je posilovat speciálními cviky.

Cerrutová se však domnívá, že díky jejímu výzkumu nebudou tyto cviky potřeba, budou-li ženy chodit na středních podpatcích - tedy na podpatcích vysokých sedm centimetrů. „Ženy měly vždy potíže provádět cviky pro posílení pánevního dna správným způsobem. Podpatky by mohly být řešením,“ řekla uroložka.


Témata: obuv, Pánevní dno

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče
Hledáte čtení na léto? Sáhněte po vtipném cestovním deníku (nejen) pro rodiče

Známá moderátorka Tereza Tobiášová miluje cestování, a proto její první kniha Terezina dobrodružství obsahuje historky o cestování, její zážitky i...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat