Neděle 19. května 2024, svátek má Ivo
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Podpatky zlepšují zdraví

Magazín

  10:32
ŘÍM/PRAHA - Nová studie italské lékařky popsala výhody nošení bot na podpatku. Nošení bot na vyšším podpatku může posílit svaly pánevního dna a zároveň podpořit váš sexuální život.

Boty s podpatky. foto: ČTK

Lékařka Cerrutová je sama milovnicí sexy střevíčků na podpatku. Snažila se proto prokázat, že jejich nošení není škodlivé. Prohlásila, že její studie dokazuje, že podpatky nejsou pro ženské zdraví tak špatné, jak se někteří domnívají.

Podpatky jsou spojovány s řadou problémů - kuřími oky počínaje a schizofrenií konče. Avšak v článku pro odborný časopis European Urology lékařka uvedla, že její výzkum prokázal, že je čas podpatky opět podpořit.

Cerrutová zkoumala 66 žen ve věku pod 50 let, které nosily boty na podpatku a jejichž noha svírala se zemí 15 stupňový úhel. Studie prokázala, že tyto ženy měly stejně dobré držení těla jako ženy, které nosí boty bez podpatku, a ukázala menší elektrickou aktivitu svalů pánevního dna.

To potvrzuje optimální pozici svalů, které se díky tomu mohou lépe uvolnit a následně posilovat a stahovat. Svaly pánevního dna jsou důležitou součástí ženského těla, pomáhají jak při sexuálních výkonech, tak při uspokojení. Udržují v kondici také pánevní orgány, jako jsou močový měchýř, střeva a děloha. Tyto svaly jsou ochablé vždy po těhotenství, narození dítěte nebo stárnutím ženského organismu. Je tedy nutné je posilovat speciálními cviky.

Cerrutová se však domnívá, že díky jejímu výzkumu nebudou tyto cviky potřeba, budou-li ženy chodit na středních podpatcích - tedy na podpatcích vysokých sedm centimetrů. „Ženy měly vždy potíže provádět cviky pro posílení pánevního dna správným způsobem. Podpatky by mohly být řešením,“ řekla uroložka.


Témata: obuv, Pánevní dno

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!