Sobota 22. února 2020svátek má Petr 1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Podpatky zlepšují zdraví

Boty s podpatky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Boty s podpatky. | foto: ČTK

ŘÍM/PRAHA Nová studie italské lékařky popsala výhody nošení bot na podpatku. Nošení bot na vyšším podpatku může posílit svaly pánevního dna a zároveň podpořit váš sexuální život.

Lékařka Cerrutová je sama milovnicí sexy střevíčků na podpatku. Snažila se proto prokázat, že jejich nošení není škodlivé. Prohlásila, že její studie dokazuje, že podpatky nejsou pro ženské zdraví tak špatné, jak se někteří domnívají.

Podpatky jsou spojovány s řadou problémů - kuřími oky počínaje a schizofrenií konče. Avšak v článku pro odborný časopis European Urology lékařka uvedla, že její výzkum prokázal, že je čas podpatky opět podpořit.

Cerrutová zkoumala 66 žen ve věku pod 50 let, které nosily boty na podpatku a jejichž noha svírala se zemí 15 stupňový úhel. Studie prokázala, že tyto ženy měly stejně dobré držení těla jako ženy, které nosí boty bez podpatku, a ukázala menší elektrickou aktivitu svalů pánevního dna.

To potvrzuje optimální pozici svalů, které se díky tomu mohou lépe uvolnit a následně posilovat a stahovat. Svaly pánevního dna jsou důležitou součástí ženského těla, pomáhají jak při sexuálních výkonech, tak při uspokojení. Udržují v kondici také pánevní orgány, jako jsou močový měchýř, střeva a děloha. Tyto svaly jsou ochablé vždy po těhotenství, narození dítěte nebo stárnutím ženského organismu. Je tedy nutné je posilovat speciálními cviky.

Cerrutová se však domnívá, že díky jejímu výzkumu nebudou tyto cviky potřeba, budou-li ženy chodit na středních podpatcích - tedy na podpatcích vysokých sedm centimetrů. „Ženy měly vždy potíže provádět cviky pro posílení pánevního dna správným způsobem. Podpatky by mohly být řešením,“ řekla uroložka.


Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...