4. června 2009 16:48 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Pokousal královskou gardu, musí být utracen

Jezevčík. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jezevčík. | foto: Shutterstock

KODAŇ Dánští poslanci dnes požádali o utracení Evity, feny německého jezevčíka patřící dánskému princi Henrikovi, choti královny Margrethe II. Pes již dvakrát pokousal příslušníka královské gardy. Informovala o tom agentura AFP.

"I pes prince Henrika se musí dobře chovat. Není rozdíl mezi královským a obyčejným psem," prohlásil mluvčí pro záležitosti zvířat opozičních sociálních demokratů Bjarne Laustsen. Poslanec považuje za paradoxní, že gardistu, který se má starat o královskou rodinu, pokousal jeden ze psů těch, které má chránit. "Kdyby to byl můj pes, dal bych ho utratit," dodal.

Jeho kolegyně z krajně pravicové Dánské lidové strany Carine Lorentzová má podobný názor. "Psice musí nosit náhubek, nebo musí být utracena," řekla.

Marlene Harponová z krajně levicové Socialistické lidové strany prohlásila, že zvíře je nutné usmrtit. "Taková věc se nutně musela stát, když se pes vymkne kontrole," usoudila.

Podle dnešního vydání listu Extra Blet zaútočila jedenáctiletá Evita patřící princi Henrikovi při svém sobotním venčení na strážce v zámku Fredensborg, letním sídle královské rodiny severně od Kodaně.

Oběť byla se zakrvavenou nohou převezena do nemocnice v Hillerodu, kde byla ošetřena.Evita již loni v únoru pokousala dalšího vojáka královské gardy před královským palácem Amalienborg v Kodani. Jeho zranění si vyžádalo tři týdny trvající pracovní neschopnost.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz