Středa 17. srpna 2022, svátek má Petra
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Politicky nekorektní pivo má v poslaneckém baru zákaz

Magazín

  12:00
LONDÝN - Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty, které pivaře láká obrázkem spoře oděné blondýnky. Nelíbilo se to jedné labouristické poslankyni, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty foto: ČTK/APReprofoto

Stínová ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová tvrdí, že ji znepokojilo, když se dozvěděla o tom, že pivo Top Totty se prodává v baru Strangers', kam si poslanci mohou vodit hosty.

Top Totty slangový výraz pro pohlednou dívku. S názorem Greenové souhlasil šéf Dolní sněmovny George Young. "Bylo by mi moc líto, kdyby někde v prostorách parlamentu byly k vidění urážlivé obrázky," řekl.

O něco později pivo skutečně z baru zmizelo. Světlý mok Top Totty, který se prý vyznačuje "smyslnou vůní chmelu", se vyrábí v rodinném pivovaru Slater's ve Staffordu. Zákonodárci a jejich návštěvy jím mohli zahánět žízeň od roku 2007.

Stínová labouristická ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová

Konzervativní poslanec Jeremy Lefroy, který se postaral o to, že se pivo Top Totty v baru čepovalo, řekl, že malý pivovar jako Slater's tak dostal šanci představit širší veřejnosti své výrobky, z nichž některé mají troufalé názvy. "Nicméně chápu, že některé lidi může takový způsob reklamy pohoršovat a je mi to líto," dodal Lefroy.

Jistý zákonodárce za Stranu nezávislosti Spojeného království vytkl své labouristické kolegyni Greenové, že jí chybí smysl pro humor. "Toto bezmyšlenkovité puritánství způsobí rovnoprávnosti daleko více škody než tisíc pivních nálepek," tvrdí.

"Lze si pak myslet, že být pro rovnoprávnost znamená, že musíte být zarputilý mrzout, který hledá urážky úplně všude," nešetřil kritikou na adresu Greenové poslanec.

Autoři: ,

Porucha imunity je první známka, že je v našem životě něco špatně, říká lékařka

Premium Lidí s poruchami imunity přibývá. Příčinou je často špatný životní styl, což vede k vážným nemocem, třeba k rakovině....

Bude hůř. Považuji za férové sdělit to divákům předem, přiznal šéf ČT

Premium Inflace, energie, válka na Ukrajině a k tomu nízké koncesionářské poplatky. Současná situace postihla i Českou...

První díl rozhovoru s Shopaholicadel: Práci neseženu, každý den můžu umřít!

Premium Rozhovorům se dlouho úspěšně vyhýbala, nyní ale udělala výjimku a Expresu poskytla exkluzivní sondu do své duše....

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 7. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat