Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Politicky nekorektní pivo má v poslaneckém baru zákaz

Magazín

  12:00
LONDÝN - Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty, které pivaře láká obrázkem spoře oděné blondýnky. Nelíbilo se to jedné labouristické poslankyni, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty foto: ČTK/APReprofoto

Stínová ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová tvrdí, že ji znepokojilo, když se dozvěděla o tom, že pivo Top Totty se prodává v baru Strangers', kam si poslanci mohou vodit hosty.

Top Totty slangový výraz pro pohlednou dívku. S názorem Greenové souhlasil šéf Dolní sněmovny George Young. "Bylo by mi moc líto, kdyby někde v prostorách parlamentu byly k vidění urážlivé obrázky," řekl.

O něco později pivo skutečně z baru zmizelo. Světlý mok Top Totty, který se prý vyznačuje "smyslnou vůní chmelu", se vyrábí v rodinném pivovaru Slater's ve Staffordu. Zákonodárci a jejich návštěvy jím mohli zahánět žízeň od roku 2007.

Stínová labouristická ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová

Konzervativní poslanec Jeremy Lefroy, který se postaral o to, že se pivo Top Totty v baru čepovalo, řekl, že malý pivovar jako Slater's tak dostal šanci představit širší veřejnosti své výrobky, z nichž některé mají troufalé názvy. "Nicméně chápu, že některé lidi může takový způsob reklamy pohoršovat a je mi to líto," dodal Lefroy.

Jistý zákonodárce za Stranu nezávislosti Spojeného království vytkl své labouristické kolegyni Greenové, že jí chybí smysl pro humor. "Toto bezmyšlenkovité puritánství způsobí rovnoprávnosti daleko více škody než tisíc pivních nálepek," tvrdí.

"Lze si pak myslet, že být pro rovnoprávnost znamená, že musíte být zarputilý mrzout, který hledá urážky úplně všude," nešetřil kritikou na adresu Greenové poslanec.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!