Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava -1 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Politicky nekorektní pivo má v poslaneckém baru zákaz

Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty | foto: ČTK/APReprofoto

LONDÝN Britští poslanci už nebudou moci se svými hosty v parlamentním baru pít pivo značky Top Totty, které pivaře láká obrázkem spoře oděné blondýnky. Nelíbilo se to jedné labouristické poslankyni, uvedla na svých internetových stránkách BBC.

Stínová ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová tvrdí, že ji znepokojilo, když se dozvěděla o tom, že pivo Top Totty se prodává v baru Strangers', kam si poslanci mohou vodit hosty.

Top Totty slangový výraz pro pohlednou dívku. S názorem Greenové souhlasil šéf Dolní sněmovny George Young. "Bylo by mi moc líto, kdyby někde v prostorách parlamentu byly k vidění urážlivé obrázky," řekl.

O něco později pivo skutečně z baru zmizelo. Světlý mok Top Totty, který se prý vyznačuje "smyslnou vůní chmelu", se vyrábí v rodinném pivovaru Slater's ve Staffordu. Zákonodárci a jejich návštěvy jím mohli zahánět žízeň od roku 2007.

Stínová labouristická ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová

Stínová labouristická ministryně pro rovnoprávnost Kate Greenová

Konzervativní poslanec Jeremy Lefroy, který se postaral o to, že se pivo Top Totty v baru čepovalo, řekl, že malý pivovar jako Slater's tak dostal šanci představit širší veřejnosti své výrobky, z nichž některé mají troufalé názvy. "Nicméně chápu, že některé lidi může takový způsob reklamy pohoršovat a je mi to líto," dodal Lefroy.

Jistý zákonodárce za Stranu nezávislosti Spojeného království vytkl své labouristické kolegyni Greenové, že jí chybí smysl pro humor. "Toto bezmyšlenkovité puritánství způsobí rovnoprávnosti daleko více škody než tisíc pivních nálepek," tvrdí.

"Lze si pak myslet, že být pro rovnoprávnost znamená, že musíte být zarputilý mrzout, který hledá urážky úplně všude," nešetřil kritikou na adresu Greenové poslanec.

,
Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?
TEST: Jaká je kosmetika od Nivea Baby?

Dvacet maminek mělo možnost vyzkoušet šetrnou kosmetiku od Nivea Baby, která je určena těm nejmenším do 3 let. Jak dětem vyhovoval micelární gel a krém proti opruzeninám? A sáhly by maminky po této kosmetice znovu?