Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 24 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Prahu čeká restart. TEDxPrague bude hýřit inspirací a nápady

Poslední prvenství TEDxPrague drží řečník Milan Cais, výtvarník, hudebník a táta ze skupiny Tatabojs. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Poslední prvenství TEDxPrague drží řečník Milan Cais, výtvarník, hudebník a táta ze skupiny Tatabojs. | foto: Fotoarchiv LN

Praha zažije o víkendu restart. Koná se tu totiž netradiční konference TEDxPrague, která se ponese v duchu motta Restart – Začněme jinak. Návštěvníky čekají inspirativní řečníci a také bohatý program. Celá akce se uskuteční v prostorách bývalého kina Bio Vzlet.

"Celodenní program, ve kterém se účastníci setkají přibližně s dvaceti řečníky, zajímavými předtočenými přednáškami TED Talk a uměleckými vystoupeními, bude rozdělen do tří tematických bloků - ReKreace a Znovu(s)tvoření, Naděje - děti a vzdělávání a ReCyklace civilizace a hodnot," slibují organizátoři.

Každý řečník dostane maximálně 18 minutový prostor, aby svou

TEDxPrague

sobota 20. listopadu 2010
od 9 hodin v kině Vzlet (Holandská 1, Praha 10)

Jediné, co budete během celé soboty skutečně potřebovat, jsou nastražené oči a uši a otevřená mysl...

myšlenku předal do světa. Role nejmladšího řečníka se ujal čtrnáctiletý Michal Erben, který dělá filmaře v Legu. Naopak nejstarším řečníkem TEDxPrague bude devadesátiletá Františka Hana Garlíková, česká podnikatelka. Rozdíl mezi nimi je 76 let.

Dalším neméně zajímvavým řečník se jmenuje Pepper de Callier a pracuje jako americký kouč vrcholových manažerů.  Organizátori předpokládájí, že posluchače nejvíce 'prokoukne' Cyril Höschl, psychiatr, spisovatel a profesor nesoucí ocenění  Česká hlava.

Vesmírný architekt plánuje obydlet Mars
Pavel Blažek je naopak řečníkem, který prožil 'největší zimu'. Jako prvnímu Čechovi se totiž podařilo pokořit Bajkal. Jeho prvenství bude ale možná překonáno Tomášem Rouskem, vesmírným architektem, který plánuje do 30 let obydlení Marsu. Tam bývá zima tužší.

Pro Evropany 'nejvzdálenější život' prožil Mnislav Zelený. Jeho desetileté soužití s indiány v Amazonii hovoří za své. A nejpočetnějšími řečníky konference bude čtyř plus dvou členná kapela Yellow Sisters.

Poslední prvenství TEDxPrague drží řečník Milan Cais, výtvarník, hudebník a táta ze skupiny Tatabojs. 

TEDx

TEDx je nezávisle organizované setkání, které vzniklo v roce 2008. Písmeno "x" v názvu znamená, že jde o nezávisle organizovanou konferenci. Formát TEDx vznikl v duchu motta "myšlenky hodné šíření" jako program místních, samostatně organizovaných setkání, která umožňují lidem setkat se a společně zažít atmosféru podobnou konferencí TED. Setkání TEDx je kombinací živých vystoupení řečníků a promítaných videí TED Talks, účelem je inspirovat, vyvolat hluboké diskuze a navázat vztahy. Doposud bylo po celém světe zorganizováno přes 1000 TEDx nezávislých setkání v 98 zemích a 25 jazycích.


Organizátoři hlásí velký zájem, kapacity jsou zaplněné
O akci je obrovský zájem, proto je bohužel vyprodaná. Původně byla konference připravovaná pro 250 účastníků, ale již po 14 dnech od začátku registrace se počty přiblížily k samotné hranici kapacity. Ta se proto musela rozšířit na téměř 400 účastníků. "Momentálně musíme nové zájemce bohužel odmítat. Máme vyprodáno," říká Petra Hubačová, organizátorka akce.

"Takto velký zájem o konferenci je důkazem toho, že nové nápady a inspirativní myšlenky jsou nepostradatelné pro další vývoj celé společnosti. Zvláště přínosné jsou v případě, že vznikají na základě spolupráce odborníků z různých oborů. Stejnými principy se řídí také společnost Cisco, a to je také důvod, proč je tradičním partnerem konferencí TEDx," uzavírá generální ředitel společnosti Cisco Systems Alexander Winkler.

Před 25 roky se v Kalifornii konala první čtyřdenní konference a od té doby se TED stal celosvětovým fenoménem, jež podporuje myšlenky, které mění svět. Na konferencích TED už vystoupili i takové osobnosti jako Bill Clinton, Bill Gates, Stephen Hawking, Larry Page a Sergey Brin.

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...