11. srpna 2016 7:54 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Přísavky a jistící lano. Policie zadržela muže, který lezl po Trumpově mrakodrapu

Policie zadržela muže, který se po Trumpově mrakodrapu rozhodl vylézt pomocí... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie zadržela muže, který se po Trumpově mrakodrapu rozhodl vylézt pomocí... | foto: APČTK

NEW YORK Americká policie zadržela ve středu v New Yorku muže, který lezl po mrakodrapu patřícím republikánskému prezidentskému kandidátovi Donaldu Trumpovi. Na téměř šedesátipatrovou Trump Tower se pokoušel vylézt pomocí speciálních přísavek a jistícího lana. Policisté otevřeli okna a vtáhli muže dovnitř budovy, v níž má ústředí miliadrářův volební tým, uvedla agentura Reuters.

První zprávy o muži lezoucím po povrchu mrakodrapu se objevily na webech okolo 16:00 místního času (22:00 SELČ). O den dříve patrně tentýž člověk umístil na videokanál YouTube nahrávku, v níž svůj chystaný čin zdůvodnil potřebou přitáhnout Trumpovu pozornost a mluvit s ním. Zároveň vyzval lidi, aby pro newyorského realitního magnáta hlasovali v listopadových volbách.

Policie zadržela muže, který se po Trumpově mrakodrapu rozhodl vylézt pomocí...
Policie zadržela muže, který se po Trumpově mrakodrapu rozhodl vylézt pomocí...

Policisté se jeho pokus snažili ukončit téměř dvě hodiny. Nejprve mu hodili lano, na což nereagoval, poté vysadili několik oken v jeho blízkosti, jimiž jej vtáhli dovnitř.

ČTK