Pátek 1. prosince 2023, svátek má Iva
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rakouská dívka psala o dárky Santovi, dostala je z Ruska

Magazín

  5:00
Moskva - Devítiletá rakouská dívka obdržela v uplynulých dnech nečekaný vánoční dárek poté, co její héliový balónek se vzkazem poslaným Santa Clausovi skončil až v ruské horské vesnici v Předkavkazsku. Balonek našel místní farmář, který zásilku darů za přispění příbuzných, přátel a známých zařídil. Informovala o tom ruská média.

Santa Klaus (ilustrační foto) foto: Shutterstock

Farmář v Karačajsko-čerkeské autonomní republice Amid Adžijev podle serveru The Moscow Times našel balónek s dopisem pro Santu na svém pozemku v polovině prosince. Sophie z rakouského městečka Oberndorf u Salcburku napsala Santovi, že by si přála princeznovské šaty, šálu a elektrickou koloběžku spolu „se spoustou lásky pro celý svět“, aby „se lidé už tolik nehádali“.

Adžijev podle serveru Life.ru nejprve musel sehnat tlumočníka, aby mu vzkaz z nebes přeložil. Následně se rozhodl zhostit role Santy sám. Nejprve ale musel na vánoční dárky sehnat peníze. „Všichni mí přátelé - ze všech koutů Ruska včetně Moskvy - zakrátko vybrali peníze,“ prohlásil o výsledku internetové sbírky.

I díky sociálním médiím se Adžijevovi podařilo spojit se s rodiči rakouské dívky a najít Santu, aby jí dárky pod stromeček doručil. Vánoce jsou skutečně nejúžasnější částí roku, napsal server The Moscow Times.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!