Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rekordní úlovek: muž chytil v Orlici štiku dlouhou přes jeden metr

Magazín

  16:39
HRADEC KRÁLOVÉ - Životním úlovkem se může pochlubit rybář Jiří Hampeis z Velvar, který dnes dopoledne vytáhl z řeky Orlice u Hradce Králové 113 centimetrů dlouhou štiku. "Takový úlovek se mnoha rybářům nepodaří za celý život," řekl devětapadesátiletý muž.

Životní úlovek. Rybář Jiří Hampeis z Velvar vytáhl z řeky Orlice u Hradce Králové 113 centimetrů dlouhou štiku. foto: ČTK

"Dosud jsem chytil štiky maximálně kolem 80 centimetrů, jsem neuvěřitelně šťastný a nemohu se z toho vzpamatovat," přiznal muž, který jezdí do kempu na Stříbrný rybník u Hradce Králové každý rok již 20 let. Lákají ho tam dobré podmínky pro lov ryb a houbaření.

Životní úlovek. Rybář Jiří Hampeis z Velvar vytáhl z řeky Orlice u Hradce Králové 113 centimetrů dlouhou štiku.

Hampeis šel ráno vybaven dvojicí udic původně lovit kapra. Když mu kolem osmé hodiny zabrala ryba, byl udiven její silou. "Než štika vyskočila nad hladinu, říkal jsem si, že je to veliký kapr," popsal své zážitky muž, kterému se nakonec po 1,5 hodiny trvajícím souboji podařilo rybu dostat do podběráku a nakonec ji z řeky vyhodit na břeh. O dalším osudu ryby má Hampeis jasno - hlavu rekordního úlovku čeká preparace, o maso se podělí s bratrem a dětmi.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat