14. května 2009 12:10 Lidovky.cz > Relax > Zajímavosti

Řidiči uletělo 23 tisíc eur

Společná evropská měna nahradila 1. ledna 2009 ve slovenských peněženkách slovenskou korunu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Společná evropská měna nahradila 1. ledna 2009 ve slovenských peněženkách slovenskou korunu | foto: ČTK

BERLÍN Jako nepříliš šťastný se ukázal nápad třiadvacetiletého německého automobilisty, který si schoval obálku s bankovkami v hodně 23 tisíc eur (téměř 621 tisíc korun) do kapsy u sedadla spolujezdce. Při zkušební jízdě v novém kabrioletu, voze se stahovací střechou, mu je rozfoukal po okolí vítr.

Pětiset-, dvouset- a stoeurové bankovky se rozlétly v době dopravní špičky po dálnici nedaleko severoněmeckého Hannoveru. Nešťastník ihned kontaktoval policii, která vzápětí silnici v obou směrech na hodinu a půl uzavřela.

Při honbě za penězi asistovalo mladíkovi osm policistů. Společnými silami se jim podařilo pochytat 20.000 eur.

"Zbývající 3000 eur se nepodařilo najít," sdělila policejní mluvčí. Zároveň ale varovala "lovce pokladů" před tím, aby po nich pátrali a případně si je ponechali, protože je to nezákonné.

ČTK

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?